Lägenhetshotell

SHIZUK O Stay 2

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för SHIZUK O Stay 2

2 sovrum, mörkläggningsgardiner, strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Exteriör
Boendets fasad
Tv
Boendets fasad

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Lägenhetshotell

2 sovrum1 badrumSovplats för 9

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
7-21-3, Higashi 7-chome, Kita 7-jo, Sun Court Kita 7-jo Ichibankan803, Sapporo, Hokkaido, 060-0907
  • Place, Sapporos kongresscenter
    ‪6 min med bil‬
  • Place, RaSORa Sapporo
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Odori-parken
    ‪14 min med bil‬
  • Airport, Sapporo (CTS-New Chitose)
    ‪54 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

SHIZUK O Stay 2

Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds tvättmöjligheter. I lägenheten finns tvättmaskin, och köket har stor kyl/frys, spishäll och mikrovågsugn. Här erbjuds gäster vattenkokare och riskokare, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och tv.
Detta lägenhetshotell har luftkonditionerade rum med riskokare och tofflor. Kök har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta lägenhetshotell i Sapporo erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner.

Detta lägenhetshotell ligger i Shiroishi, mindre än tre kilometer från sevärdheter som Tsukisamu Green Dome (inomhusarena) och Sapporos kongresscenter. Varje lägenhet har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Här erbjuds gäster både tv och gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar och tofflor. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och riskokare.
På boendet
På detta lägenhetshotell har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder bagageförvaring.
På detta lägenhetshotell finns tvättmöjligheter. Receptionen har öppet dygnet runt.

Detta lägenhetshotell i Sapporo tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området, inte bara på gatan

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Städredskap

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Tofflor

Underhållning

  • Tv

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 16 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Det är ett krav för gäster att hämta Airhost one mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. Det är ett krav för gäster att hämta boendets Airhost one mobilapp före incheckning
Boendets registreringsnummer M010038512
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

SHIZUK O Stay 2 Sapporo
SHIZUK O Stay 2 Aparthotel
SHIZUK O Stay 2 Aparthotel Sapporo