Hel lägenhet

Galore Abode One Bed Apartment

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Galore Abode One Bed Apartment

Ett modernt kök med vitvaror i rostfritt stål, en bänkskiva i glas och en kaffebryggare.
Ett sovrum med en säng, ett nattduksbord, en byrå och en dörr som leder till ett annat rum.
En balkong med två svarta stolar, ett litet bord och ett glasräcke. I bakgrunden syns en modern byggnad med orange och vita fasader.
Ett modernt vardagsrum med en hörnsoffa, ett soffbord i glas och en skjutdörr i glas som leder ut till en balkong.
En balkong med ett glasräcke, ett litet bord och två stolar.

Hel lägenhet

1 sovrumSovplats för 3

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Parkering tillgänglig

Utforska området

Se på karta
18 Western Gateway, London, England, E16 1BL
  • Place, IFS Cloud Royal Docks Station
    ‪1 min till fots‬
  • Place, ExCeL Exhibition Centre
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Royal Victoria Bridge
    ‪7 min till fots‬
  • Airport, London (LCY-London City)
    ‪8 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Galore Abode One Bed Apartment

Denna lägenhet erbjuder gäster parkering. Lägenheten har gratis wi-fi, hårtork och värdeförvaringsskåp. Andra bekvämligheter som strykjärn/strykbräda och gratis toalettartiklar finns också.
Denna lägenhet har rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. Denna lägenhet i London erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Badrummen har badkar och gratis toalettartiklar.
Denna lägenhet i Docklands ligger en kort promenad från ExCeL Exhibition Centre och mindre än tre kilometer från andra populära sevärdheter, som River Thames. Denna lägenhet med 3 stjärnor har gratis wi-fi på rummet.
Rum
Lägenheten har sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som värdeförvaringsskåp och strykbräda.
På boendet
Parkering är tillgänglig för GBP 25 per dag.
Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (GBP 25 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Pappersservetter

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • Badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Guideböcker
  • Strykjärn/strykbräda
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: GBP 50 för incheckning mellan 09.00 och 14.30
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Avgift för städning: 85 GBP per boende och per vistelse
  • En skadedeposition på GBP 300 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Parkeringsavgift: GBP 25 per dag
  • Avgift för sen incheckning: GBP 50 för incheckning mellan 09.00 och 14.30

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Galore Abode One Bed
Galore Abode One Bed Apartment London
Galore Abode One Bed Apartment Apartment
Galore Abode One Bed Apartment Apartment London