Hel lägenhet

2 Beds Riverview HillHouse Apartment

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för 2 Beds Riverview HillHouse Apartment

Exteriör
Platt-tv
Exteriör
Platt-tv
2 sovrum och sängkläder

Populära bekvämligheter

  • Kök

Utforska området

Se på karta
53 Hill House, Defence Close, London, England, SE18 5PQ
  • Place, Themsen
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Woolwich Waves
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Greenwich Heritage Centre
    ‪9 min med bil‬
  • Airport, London (LHR-Heathrow)
    ‪124 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet - flera sängar (3rd Floor)

  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsäng, 1 våningssäng (stor enkel) och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 2 sovrum (4th Floor)

  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsäng, 1 våningssäng (stor enkel) och 1 bäddsoffa (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

2 Beds Riverview HillHouse Apartment

Varje lägenhet har platt-tv med digitalkanaler, och köket har stor kyl/frys, ugn och mikrovågsugn. Städning är inte tillgänglig..
2 Beds Riverview HillHouse Apartment har 2 rum. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med stor kyl/frys och mikrovågsugn.

Badrummen har badkar eller dusch. Platt-tv med digitalkanaler.

2 Beds Riverview HillHouse Apartment i Greenwich ligger 3,5 km från Themsen och mindre än en kvarts bilfärd från The Arena. Denna lägenhet med 3,5 stjärnor har 2 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som kök, stor kyl/frys och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Gäster kan koppla av vid en platt-tv med digitalkanaler. Ingen städning
På boendet
2 Beds Riverview HillHouse Apartment är en lägenhet där rökning inte är tillåten.

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Mikrovågsugn
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Privat badrum

Underhållning

  • Platt-tv med digitala kanaler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 2 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 22.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: GBP 50 för incheckning efter 22.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition för skador: GBP 100 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: GBP 50 för incheckning efter 22.00

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 22.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

2 Beds Riverview Hillhouse
2 Beds Riverview HillHouse Apartment London
2 Beds Riverview HillHouse Apartment Apartment
2 Beds Riverview HillHouse Apartment Apartment London