Hel lägenhet

2 Bedroom Apartment in the Heart of Pimlico

3.0-stjärnigt boende

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Moreton Street, London, England, SW1V 2NH
  • Place, River Thames
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Victoria Station Travel Information Centre
    ‪11 min till fots‬
  • Place, Buckingham Palace
    ‪20 min till fots‬
  • Airport, London (LHR-Heathrow)
    ‪70 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

2 Bedroom Apartment in the Heart of Pimlico

Rökfria 2 Bedroom Apartment in the Heart of Pimlico är en lägenhetsbyggnad med gratis wi-fi i allmänna utrymmen och flerspråkig personal. Lägenheten erbjuder 2 badrum, tvättmaskin, gratis wi-fi och spishäll. Här finns bekvämligheter som vattenkokare, diskmaskin och hårtork. Städning är inte tillgänglig..
Denna lägenhet har rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Badrummen har badkar/dusch.
Denna lägenhet i London centrum ligger en kort promenad från Victoria Station Travel Information Centre och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Westminster Abbey. Varje lägenhet med 3 stjärnor har vattenkokare.
Rum
Lägenheten har uppvärmning, 2 badrum och gott om plats med 2 sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin, diskmaskin och ugn. Ingen städning
På boendet
Gäster på denna lägenhet har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor.
På denna lägenhet har gäster tillgång till flerspråkig personal. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Denna lägenhet i London har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Boendets deposition ska betalas med kreditkort via en säker länk inom 24 timmar efter genomförd bokning. Boendet kräver förskottsbetalning av skadedepositionen vid incheckning.

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.

Boendet kallas även

2 Bedroom Apartment Heart Pimlico
2 Bedroom Heart Pimlico
2 Bedroom Apartment in the Heart of Pimlico London
2 Bedroom Apartment in the Heart of Pimlico Apartment
2 Bedroom Apartment in the Heart of Pimlico Apartment London