Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen

Detalj exteriör
Tvåbäddsrum Deluxe - icke-rökare | Duntäcken, mörkläggningsgardiner, ljudisolering och strykjärn/strykbräda
Reception
Frukostbuffé varje dag (JPY 2200 per person)
Standard tvåbäddsrum - icke-rökare | Duntäcken, mörkläggningsgardiner, ljudisolering och strykjärn/strykbräda

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
  • Städning
  • Tvättservice
  • Reception dygnet runt
  • Luftkonditionering

Utforska området

Map
204-1 Yamashita-cho, Naka-ku, Yokohama, Kanagawa-ken, 231-0023
  • Yokohama-stadion
    ‪3 min till fots‬
  • Red Brick Warehouse
    ‪12 min till fots‬
  • Pacifico Yokohama
    ‪3 min med bil‬
  • Tokyo (HND-Haneda)
    ‪23 min med bil‬

Rumsalternativ

Tvåbäddsrum Deluxe - icke-rökare

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 32 kvm
  • Sovplats för 6
  • 2 stora enkelsängar

Svit - icke-rökare (Junior Suite, with Tatami space)

  • 52 kvm
  • Sovplats för 8
  • 2 stora enkelsängar och 2 enkelsängar

Standard tvåbäddsrum - icke-rökare

  • 27 kvm
  • Sovplats för 2
  • 2 stora enkelsängar

Standard dubbelrum - rökare

  • 18 kvm
  • Sovplats för 3
  • 1 queensize-säng

Standard dubbelrum - icke-rökare

9,6 av 10
Enastående
(10 recensioner)
  • 18 kvm
  • Sovplats för 3
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Om boendet

Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen

Hotell med restaurang, en kort promenad från Yokohama-stadion
Detta hotell har en restaurang, parkering och kemtvätt. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och en tv i allmänt utrymme.
Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen erbjuder 267 luftkonditionerade rum med tofflor och hårtork. Sängarna har duntäcken. Kuddmeny finns tillgänglig. Detta hotell i Yokohama erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Badrummen har bidéer och gratis toalettartiklar. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen ligger i Centrala Yokohama, mindre än fem minuters promenad från Yokohama-stadion och mindre än två kilometer från bland annat Tokyo Bay. Detta hotell med 3 stjärnor har 267 rum och ståtar med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och kemtvätt/tvättjänster.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en frukostbuffé på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 10.30. Hotellet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi och fast internet. Samtliga sängar har kuddmenyer och duntäcken, och i badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom erbjuds kylskåp, vattenkokare och telefon.
På boendet
Gäster på Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, tvättmöjligheter och varuautomat. Parkering är tillgänglig för JPY 1200 per natt. Flerspråkig personal i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med bagageförvaring samt kemtvätt/tvättjänster. Detta hotell har dessutom en tv i allmänt utrymme.
Bekvämligheter
  • Gångavstånd till Yokohama-stadion
  • Gratis wi-fi och fast internet på rummet och i allmänna utrymmen
  • Restaurang
  • Tvättmöjligheter
Det finns restaurang på plats. I allmänna utrymmen finns gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Varuautomat, flerspråkig personal och tvättmöjligheter finns på Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen helrenoverades oktober 2024.
För en kostnad kan gäster njuta av en frukostbuffé på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 10.30.
På Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen finns en restaurang som serverar frukost, lunch och middag.

Språk

Engelska och japanska

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi och fast internet

Parkering och transport

  • Parkering på området med begränsad höjd
  • Parkering på området (JPY 1 200 per natt)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig mot en avgift 07.00–10.00 på vardagar och 07.00–10.30 på helger, JPY 2 200 för vuxna och JPY 1 400 för barn
  • En restaurang

Att göra

  • Tv i allmänna utrymmen

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Ljudisolerade rum
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Flerspråkig personal
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Spa

  • Massage

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Klinkergolv i allmänna utrymmen
  • Polerade golv i allmänna utrymmen
  • Tunn matta i allmänna utrymmen

Mer

  • 1 byggnad
  • 13 våningar
  • Byggdes 2009
  • Hela boendet renoverat - oktober 2024

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Duntäcke
  • Kuddmeny
  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tofflor

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp

Mer

  • Elektriska adapters
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Telefon

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Tid för incheckning och utcheckning varierar beroende på rumstyp. Gäster måste checka in mellan 14.00 och 20.00 och checka ut innan 09.00, såsom noteras i relevanta rumsnamn. Alla andra rumstyper tillåter incheckning från 14.00 till midnatt och utcheckning före 11.00.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 2200 för vuxna och JPY 1400 för barn
  • Parkeringsavgift: JPY 1200 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Boendet kallas även

Daiwa Roynet Hotel Yokohama-Koen
Daiwa Roynet Yokohama-Koen
Daiwa Roynet Hotel Yokohama Koen
Daiwa Roynet Yokohama Koen
Daiwa Roynet Hotel Yokohama Koen
Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen Hotel
Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen Yokohama
Daiwa Roynet Hotel Yokohama - Koen Hotel Yokohama