Hotel Tsu Center Palace

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Tsu Center Palace

Tvåbäddsrum (Hollywood) | Värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord, gratis wi-fi och sängkläder
Superior tvåbäddsrum | Värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord, gratis wi-fi och sängkläder
Comfort-rum (Semi-double) | Businesscenter
Tvåbäddsrum (Hollywood) | Värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord, gratis wi-fi och sängkläder
Tv och betalfilmer

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
  • Företagstjänster
  • Bar

Utforska området

Se på karta
7-15 Daimon, Tsu, Mie Prefecture, 514-0027
  • Place, Tsu Castle Ruins
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Tsu Yacht Harbor
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Mie Prefectural Art Museum
    ‪6 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Tsu Center Palace

Hotel Tsu Center Palace är ett hotell med en restaurang, en bar/lounge och wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som parkering, mikro i allmänt utrymme och kemtvätt.
Hotel Tsu Center Palace erbjuder 83 rum med värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Med tv:n får du betalfilmer. Badrummen har badkar/dusch, tofflor, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar.

Detta hotell i Tsu erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning erbjuds dagligen och massage på rummet kan fås på begäran.

Hotel Tsu Center Palace ligger på gångavstånd från Tsu Castle Ruins och mindre än tre kilometer från Tsukairaku Park. Detta hotell med 3 stjärnor har 83 rum och ståtar med en restaurang, en bar/lounge och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Avnjut en utsökt måltid på restaurangen eller slå dig ned med en drink i deras bar. Frukostbuffé är tillgänglig dagligen mellan 07.00 och 09.00 mot en avgift.
Rum
Gäster erbjuds gratis wi-fi och en tv med betalfilmer. Badrummen har gratis toalettartiklar, toaletter med elektronisk bidé och tofflor. Kylskåp, vattenkokare och gratis dagstidningar erbjuds dessutom.
På boendet
Gäster på Hotel Tsu Center Palace har tillgång till wi-fi i allmänna utrymmen, mötesrum och mikro i allmänt utrymme. Parkering erbjuds för JPY 1200 per dag. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med förvaring av värdesaker, kemtvätt/tvättjänster samt bagageförvaring. Här har gäster dessutom tillgång till gratis dagstidningar, tvättmöjligheter och bröllopstjänster.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. I allmänna utrymmen finns wi-fi tillgängligt mot en avgift. Hotel Tsu Center Palace lockar med varuautomat, gratis dagstidningar i lobbyn och tvättmöjligheter. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3 stjärnor i Tsu.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 07.00 till 09.00.
Hotel Tsu Center Palace har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: wi-fi (tilläggsavgift)

Parkering och transport

  • Parkering på området med begränsad höjd
  • Täckt parkering på området (JPY 1 200 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig dagligen 07.00–09.00 mot en avgift: JPY 1 500 för vuxna ochJPY 1 000 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Delad mikrovågsugn
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Bröllopstjänster
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • Mötesrum

Spa

  • Massage på rummet

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Bankettsal
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Toalett med elektronisk bidé
  • Tofflor

Underhållning

  • Betalfilmer
  • Tv

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp

Mer

  • Gratis dagstidningar varje dag
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 08.00–00.00.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn på upp till 5 år per registrerad vuxen bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1500 för vuxna och JPY 1000 för barn
  • Avgift för parkering under tak: JPY 1200 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen har öppet varje dag från 08.00 till 00.00.
Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Ett barn per registrerad vuxen bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum, om barnet är 5 år eller yngre och inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Tsu Miyako Hotel
Miyako City Tsu
Hotel Tsu Center Palace Tsu
Hotel Tsu Center Palace Hotel
Hotel Tsu Center Palace Hotel Tsu