Lägenhetshotell
Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly
Fotogalleri för Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly





Recensioner
8,8 av 10,
Utmärkt
Populära bekvämligheter
1 178 kr
inklusive skatter och avgifter
22 mars – 23 mars
Utforska området

47 rue Jorge Semprun, Paris, 75012
- Place, Finansdepartementet9 min till fots
- Place, Bercy Arena10 min till fots
- Place, Bercy Village13 min till fots
- Airport, Paris (CDG-Roissy-Charles de Gaulle)34 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Studio

Studio
8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
Öppna alla foton för Studio Superior

Studio Superior
Öppna alla foton för Lägenhet

Lägenhet
Liknande boenden

Citadines Bastille Gare de Lyon Paris
Citadines Bastille Gare de Lyon Paris
- Kök
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Tvättjänster
4.1 av 5, Väldigt bra, 746 recensioner
Priset är 1 316 kr
inklusive skatter och avgifter
22 mars – 23 mars
Om boendet
Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med parkering, conciergetjänster och kemtvätt. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och en trädgård. Varje lägenhet har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och diskmaskin i pentryt. Gäster kan se på LED-tv med digitalkanaler och utnyttja andra bekvämligheter som gratis wi-fi och sängtillbehör av högsta kvalitet.
Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly erbjuder 89 rum med värdeförvaringsskåp (laptopanpassade) och gratis flaskvatten. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi. LED-tv med digitalkanaler.
Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly ligger i Bercy, en behaglig promenad från populära sevärdheter som Bercy Arena och Finansdepartementet. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 89 rum, vilka ståtar med pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen mellan 07.00 och 09.30 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och pentry med kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och diskmaskin. Här finns en LED-tv med digitalkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som kaffebryggare, gratis flaskvatten och laptopanpassat värdeförvaringsskåp.
På boendet
På Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och tvättmöjligheter. Parkering är tillgänglig för EUR 29 per natt. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med kemtvätt/tvättjänster, förvaring av värdesaker samt conciergetjänster. Här hittar du dessutom en trädgård och bankettsal.
Du som bor på Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly har tillgång till en terrass, trädgård och conciergetjänster. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Residhome Paris Gare de Lyon - Jacqueline De Romilly lockar med tvättmöjligheter, kemtvätt och värdeförvaringsskåp i receptionen. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.
Detta lägenhetshotell i Paris har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 07.00 till 09.30.








