LĂ€genhetshotell
Résidence Charles Floquet
Fotogalleri för Résidence Charles Floquet





Recensioner
9,4 av 10,
EnastÄende
PopulÀra bekvÀmligheter
4Â 170Â kr
inklusive skatter och avgifter
8 okt. â 9 okt.
Utforska omrÄdet

8, Avenue Charles Floquet, Paris, Paris, 75007
- Place, EiffeltornetâȘ3 min till fotsâŹ
- Place, Champs-ĂlysĂ©esâȘ4 min med bilâŹ
- Place, TriumfbĂ„genâȘ4 min med bilâŹ
- Airport, Paris (CDG-Roissy-Charles de Gaulle)âȘ34 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Classic - 1 sovrum - utsikt mot innergĂ„rden

LÀgenhet Classic - 1 sovrum - utsikt mot innergÄrden
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Classic - 2 sovrum - 2 badrum

LĂ€genhet Classic - 2 sovrum - 2 badrum
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Superior - 2 sovrum

LĂ€genhet Superior - 2 sovrum
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Classic - 3 sovrum - 2 badrum

LĂ€genhet Classic - 3 sovrum - 2 badrum
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Superior - 3 sovrum - utsikt mot staden

LĂ€genhet Superior - 3 sovrum - utsikt mot staden
Ăppna alla foton för Duplex - 3 sovrum (Tour Eiffel)

Duplex - 3 sovrum (Tour Eiffel)
Ăppna alla foton för Penthouse - 4 sovrum (Tour Eiffel)

Penthouse - 4 sovrum (Tour Eiffel)
Liknande boenden

Pullman Paris Tour Eiffel
Pullman Paris Tour Eiffel
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Gym
4.4 av 5, Fantastiskt, 1Â 391Â recensioner
Priset Àr 4 280 kr
inklusive skatter och avgifter
19 okt. â 20 okt.
Om boendet
Résidence Charles Floquet
LÀgenheter med kök pÄ gÄngavstÄnd frÄn Eiffeltornet
Detta lÀgenhetshotell erbjuder gÀster conciergetjÀnster, kemtvÀtt och tvÀttmöjligheter. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och ett vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen. Varje lÀgenhet har 3 sovrum, gratis wi-fi och dvd-spelare. Köket har kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn, och diskmaskin. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
Résidence Charles Floquet erbjuder 16 rum med tvÀttmaskin/torktumlare och dvd-spelare. Rummen har separat sittutrymme. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Platt-tv med kabelkanaler. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Skrivbord och vÀrdeförvaringsskÄp finns. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjÀrn/strykbrÀda. StÀdning sker en gÄng per vistelse.
Résidence Charles Floquet i 7:e arrondissement ligger mindre Àn fem minuters promenad frÄn Eiffeltornet och mindre Àn en kvarts promenad frÄn populÀra attraktioner som Rue Cler. Detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har 16 rum, vilka stÄtar med kök, separat middagsplats och separat sittutrymme.
Restaurangalternativ
Starta dagen rÀtt med en kontinental frukost, som serveras mot en avgift.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och erbjuder gott om plats med 3 sovrum, middagsplats och sittutrymme. HÀr finns en platt-tv med kabelkanaler och dvd-spelare, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hÄrtork och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, kaffebryggare och vÀrdeförvaringsskÄp. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
PĂ„ boendet
Résidence Charles Floquet erbjude gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och tvÀttmöjligheter. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter, förvaring av vÀrdesaker och kemtvÀtt/tvÀttjÀnster.
BekvÀmligheter
- GÄngavstÄnd till Eiffeltornet och Rue Cler
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- ConciergetjÀnster
- TvÀttmöjligheter
Du som bor pÄ Résidence Charles Floquet har tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, conciergetjÀnster och tvÀttmöjligheter. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Résidence Charles Floquet lockar med kemtvÀtt, vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen och hiss.
GÀster kan Àta kontinental frukost mot en avgift.