Lägenhetshotell
Citadines Opéra Paris
Fotogalleri för Citadines Opéra Paris





Recensioner
8,4 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
2 249 kr
inklusive skatter och avgifter
30 jan. – 31 jan.
Utforska området

18 Rue Favart, Paris, Paris, 75002
- Place, Grands Boulevards1 min till fots
- Place, Galeries Lafayette5 min till fots
- Place, Opéra Garnier7 min till fots
- Airport, Paris (CDG-Roissy-Charles de Gaulle)36 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Lägenhet - 1 sovrum

Lägenhet - 1 sovrum
Öppna alla foton för Studio

Studio
Öppna alla foton för Svit (Couture)

Svit (Couture)
Öppna alla foton för Studio Executive

Studio Executive
Öppna alla foton för Lägenhet Executive - 1 sovrum

Lägenhet Executive - 1 sovrum
Öppna alla foton för Executive Studio

Executive Studio
Öppna alla foton för One Bedroom Executive Apartment

One Bedroom Executive Apartment
Öppna alla foton för Couture Suite

Couture Suite
Öppna alla foton för Studio

Studio
Öppna alla foton för One Bedroom Apartment

One Bedroom Apartment
Liknande boenden

Citadines Les Halles Paris
Citadines Les Halles Paris
- Kök
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.2 av 5, Väldigt bra, 2 917 recensioner
Priset är 2 648 kr
inklusive skatter och avgifter
27 feb. – 28 feb.
Om boendet
Citadines Opéra Paris
Lägenheter med pentryn, 8 min promenad till Opéra Garnier
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning med parkering, business-service och conciergetjänster. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds kemtvätt, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Varje lägenhet har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och diskmaskin i pentryt. Gäster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har även vattenkokare och matbord. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Citadines Opéra Paris erbjuder 72 rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. Platt-tv med satellitkanaler. Rummen på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar/dusch med regndusch och gratis toalettartiklar.
Gäster har tillgång till gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Boendet tillhandahåller skrivbord, skrivbordsstolar och telefon. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker varje vecka.
Citadines Opéra Paris i Paris centrum ligger mindre än tio minuters promenad från populära sevärdheter som Opéra Garnier och Galeries Lafayette. Detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har 72 rum, vilka ståtar med pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en frukostbuffé på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.30 och 10.30.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och pentry med kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och diskmaskin. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi och fast internet, och kan dessutom koppla av vid en platt-tv med satellitkanaler. I badrummen finns regndusch, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som vattenkokare, värdeförvaringsskåp och telefon. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
På Citadines Opéra Paris har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, business-service och en dator. Parkering erbjuds för EUR 30 per dag. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med conciergetjänster, förvaring av värdesaker samt kemtvätt/tvättjänster. Här har gäster dessutom tillgång till gratis dagstidningar, tvättmöjligheter och en tv i allmänt utrymme.
Bekvämligheter
- Gångavstånd till Opéra Garnier och Place Vendôme
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Business-service
- Conciergetjänster
En dator finns på plats och wi-fi är gratis i allmänna utrymmen. Det erbjuds business-service på plats. På Citadines Opéra Paris som passar dem som reser i arbetet finns flerspråkig personal, trädgård och conciergetjänster. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.
Detta lägenhetshotell i Paris har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.
För en kostnad kan gäster njuta av en frukostbuffé på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.30 och 10.30.








