WELLSTAY Shinsekai Wakyo

1.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för WELLSTAY Shinsekai Wakyo

Lägenhet Deluxe - icke-rökare | 1 sovrum och gratis wi-fi
1 sovrum och gratis wi-fi
Detalj interiör
Familjelägenhet - icke-rökare | 1 sovrum och gratis wi-fi
Boendets fasad

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Parkering tillgänglig
  • Tvättjänster
  • Städning

Utforska området

Se på karta
3-chome-16-1 Shimodera Naniwa Ward, Osaka, Osaka, 556-0001
  • Place, Tennoji-parken
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Shitennoji-templet
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Nipponbashi
    ‪4 min till fots‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪63 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Deluxe - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Familjelägenhet - icke-rökare

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe Room

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Triple Room

  • 3 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Quadruple Room

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

WELLSTAY Shinsekai Wakyo

Detta vandrarhem är en rökfri anläggning med parkering, tvättmöjligheter och expressincheckning. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som flerspråkig personal. Handdukarna byts på begäran
WELLSTAY Shinsekai Wakyo har 39 rum. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen.
WELLSTAY Shinsekai Wakyo i Tennoji ligger mindre än fem minuters promenad från Nipponbashi och mindre än en kvarts promenad från populära attraktioner som Spa World. Detta vandrarhem med 39 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, expressincheckning och tvättmöjligheter.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Handdukarna byts på begäran
På boendet
WELLSTAY Shinsekai Wakyo erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och tvättmöjligheter. Parkering erbjuds mot en avgift. Flerspråkig personal i receptionen kan hjälpa dig med tillgång till värdeskåp samt rekommendera sevärdheter och restauranger i området.
Du som bor på WELLSTAY Shinsekai Wakyo har tillgång till flerspråkig personal, tvättmöjligheter och expressincheckning. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.

Detta vandrarhem i Osaka tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (tilläggsavgift)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Låsbara skåp
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Flerspråkig personal
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 20 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 15.00–23.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Om du planerar att ankomma efter 21.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Receptionen har öppet varje dag från 15.00 till 23.00.
Gäster som anländer efter 21.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

WELLSTAYShinsekai Wakyo
WELLSTAY Shinsekai Wakyo Osaka
WELLSTAY Shinsekai Wakyo Hostel/Backpacker accommodation
WELLSTAY Shinsekai Wakyo Hostel/Backpacker accommodation Osaka