RE Hotel Umeda 2

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för RE Hotel Umeda 2

Standard dubbelrum | Strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Badkar och dusch, gratis toalettartiklar, hårtork och tofflor
Spa
Standard dubbelrum | Strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Standard dubbelrum | Badrum | Badkar och dusch, gratis toalettartiklar, hårtork och tofflor

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
1-7-5 Sonezaki, RE Hotel Umeda2, Kita-ku,Osaka, Osaka, 530-0057
  • Place, Osaka Station City
    ‪7 min till fots‬
  • Place, HEP Five Shopping Mall
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Grand Front Osaka Mall
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪69 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum

  • Utsikt mot staden
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Om boendet

RE Hotel Umeda 2

RE Hotel Umeda 2 är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till mikro i allmänt utrymme, dygnet runt-öppen reception och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som flerspråkig personal och en varuautomat. Städning är tillgänglig på begäran.
RE Hotel Umeda 2 erbjuder 40 rum med tofflor och hårtork. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Badrummen har badkar och dusch och gratis toalettartiklar. Strykjärn/strykbräda, byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker på begäran.
RE Hotel Umeda 2 i Kita ligger mindre än tio minuters promenad från populära sevärdheter som Osaka Station City och Pokemon Centre Osaka. Detta hotell med 40 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, en dygnet runt-öppen reception och mikro i allmänt utrymme.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar och tofflor. Städning på begäran
På boendet
Gäster på RE Hotel Umeda 2 har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, mikro i allmänt utrymme och varuautomat. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring och svara på frågor om området.
RE Hotel Umeda 2 lockar med varuautomat, flerspråkig personal och mikro i allmänt utrymme. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta hotell i Osaka .

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Familjevänligt

  • Minikylskåp

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Delad mikrovågsugn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Flerspråkig personal
  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Mat och dryck

  • Minikylskåp

Mer

  • Elektriska adapters
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 05.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.