Hel semesterbostad

Nishikujo Maison Le Bleu Chigusa

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Nishikujo Maison Le Bleu Chigusa

Ett modernt matområde med ett runt bord för fyra personer, genomskinliga stolar och en dekorativ lampa ovanför.
Ett sovrum med en säng, en garderob, ett nattduksbord och en luftkonditioneringsanläggning.
Ett kök med inbyggd diskmaskin, spis och diskho.
Ett modernt vardagsrum med en grå soffa, ett runt soffbord och en matplats med ett vitt bord och stolar.
En modern tvåvåningsbyggnad med ett platt tak, en ytterdörr och en liten entré med några trappsteg.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

3 sovrum1 badrumSovplats för 680.0 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
1-chome-10-6 Nishikujo Konohana Ward, Osaka, Osaka, 554-0012
  • Place, Kyocera Dome Osaka
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Osaka International Convention Center
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Solaniwa-Onsen Osaka Bay Tower
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪69 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Nishikujo Maison Le Bleu Chigusa

Denna semesterbostad är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds tvättmöjligheter. Semesterbostaden har 3 sovrum, gratis wi-fi och balkong. Köket har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn, och diskmaskin.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med kombinerad tvättmaskin/torktumlare och riskokare. Rummen har balkonger. Dessa individuellt inredda rum har separat sittutrymme och inkluderar matbord och köksöar. Kök har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar/dusch med regndusch, tofflor, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)). 50-tums platt-tv med kabelkanaler.

Denna semesterbostad ligger i Konohana, mindre än tre kilometer från Kyocera Dome Osaka och mindre än fem kilometer från andra populära sevärdheter, som Dotonbori. Varje semesterbostad med 4 stjärnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
Semesterbostaden har individuell inredning, kök och en balkong. Här får du gott om plats med 3 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 50-tumss platt-tv med kabelkanaler. I badrummen finns regndusch, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som kombinerad tvättmaskin/torktumlare, riskokare och köksö.
På boendet
På denna semesterbostad har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter.
På denna semesterbostad finns tvättmöjligheter. Receptionen har öppet dygnet runt.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Familjevänligt

  • Barnservis
  • Barnstol

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Köksö
  • Mikrovågsugn
  • Pappersservetter
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Städredskap

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 3 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tofflor

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 50-tums platt-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Kombinerad tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Trägolv i rum
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 22.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.