Hel lägenhet

HIBIHIKARI Minami Honmachi

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för HIBIHIKARI Minami Honmachi

Lägenhet | 2 sovrum och gratis wi-fi
Lägenhet | 2 sovrum och gratis wi-fi
Lägenhet | 2 sovrum och gratis wi-fi
Lägenhet | 2 sovrum och gratis wi-fi
Lägenhet | Eget kök | Vattenkokare

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

2 sovrumSovplats för 850 kvm

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
3-chome-3-23 Minamihonmachi Chuo Ward, Osaka, Osaka, 541-0054
  • Place, Orix Theater
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Dotonbori
    ‪2 min med bil‬
  • Place, Slottsparken i Osaka
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪66 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

HIBIHIKARI Minami Honmachi

Denna lägenhet är en rökfri anläggning och erbjuder en hiss. Lägenheten har gratis wi-fi och vattenkokare.
Denna lägenhet erbjuder 8 luftkonditionerade rum med tofflor. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.
Denna lägenhet i Chuo ligger en kort promenad från Orix Theater och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Dotonbori. Denna lägenhet med 8 rum erbjuder gäster bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet. Boendet ligger i anslutning till en tåg-/tunnelbanestation i centrala Osaka och det är inte heller långt till Osaka slott och Kyocera Dome Osaka.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering och 2 sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns bidéer och tofflor. Lägenheten har dessutom vattenkokare.
På boendet
Denna lägenhet är en lägenhet där rökning inte är tillåten.
På denna lägenhet finns hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.

Denna lägenhet i Osaka tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • Bidé
  • Tofflor

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (85 centimeter bred dörr)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • I anslutning till en tåg-/tunnelbanestation
  • I centrum
  • I ett shoppingområde
  • Nära en tunnelbanestation
  • Nära en tågstation

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 8 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 7 dagar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande före ankomsten med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

HIBIHIKARI Minami Honmachi Osaka
HIBIHIKARI Minami Honmachi Apartment
HIBIHIKARI Minami Honmachi Apartment Osaka