Hel semesterbostad

Guest House Tengachaya

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Guest House Tengachaya

Hus - flera sängar - icke-rökare (Private Vacation) | Strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Hus - flera sängar - icke-rökare (Private Vacation) | Strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Hus - flera sängar - icke-rökare (Private Vacation) | Rumsbekvämlighet
Ett rum med en tegelvägg, ett stort fönster och en säng med många kuddar.
Ett modernt rum med trägolv, en blå soffa, en stor spegel och en klädstång.

Recensioner

5,4 av 10,

Hel bostad

Sovplats för 655 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
2-21-1 Tengachaya, Nishinari-ku, Osaka, Osaka, 557-0014
  • Place, Spa World
    ‪19 min till fots‬
  • Place, Nipponbashi
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Tsutenkaku-tornet
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪58 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Guest House Tengachaya

I semesterbostaden finns tvättmaskin, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här erbjuds gäster vattenkokare och riskokare, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och platt-tv. Städning är inte tillgänglig..
Denna semesterbostad har rum med riskokare och hårtork. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen.

Denna semesterbostad ligger i Nishinari, mindre än två kilometer från Spa World och mindre än tre kilometer från populära sevärdheter som Tsutenkaku-tornet. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Semesterbostaden har uppvärmning och pentry med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och toaletter med elektronisk bidé. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och riskokare. Ingen städning
På boendet
Denna semesterbostad är en semesterbostad där rökning inte är tillåten.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Riskokare
  • Spishäll

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Tvål

Underhållning

  • Platt-TV

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmedel

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • Nära en tågstation

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får instruktioner för låsbox.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Enligt hotellets policy får grupper av gäster under 20 år inte bo på hotellet, med undantag för familjer med barn.

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 6 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet rengörs av städpersonal
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 6 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Guest House Tengachaya Apartment Osaka
Guest House Tengachaya Apartment
Guest House Tengachaya Osaka
Guest Tengachaya
Osaka Guest House Tengachaya Private vacation home
Private vacation home Guest House Tengachaya
Guest Tengachaya Osaka
Private vacation home Guest House Tengachaya Osaka
Guest House Tengachaya Osaka
Guest House Tengachaya Private vacation home
Guest House Tengachaya Private vacation home Osaka