Hel lägenhet

Crice Hotel

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Crice Hotel

Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 401) | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och skrivbord
Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 301) | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och skrivbord
Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 301) | Eget pentry | Kylskåp, mikrovågsugn, vattenkokare och grytor/köksredskap
Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 201) | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och skrivbord
Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 401) | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och skrivbord

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
3-4-13 Saiwaicho, Naniwa-ku, Crice Nikko Saiwai-cho, Osaka, Osaka, 556-0021
  • Place, Kyocera Dome Osaka
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Dotonbori
    ‪17 min till fots‬
  • Place, Namba Yasaka Shrine
    ‪3 min med bil‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪65 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 301)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 85 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 6 futoner (enkla)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 201)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 85 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 3 dubbelsängar och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 401)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 85 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 3 dubbelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Executive - icke-rökare (Room 501)

  • Utsikt mot staden
  • 85 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 3 dubbelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Deluxe - icke-rökare (Room 601)

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 35 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Crice Hotel

Denna lägenhet är en rökfri anläggning och erbjuder en hiss. Varje lägenhet ståtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och kök. Här erbjuds gäster tvättmaskin och kylskåp, samt bekvämligheter som mikrovågsugn och badkar och dusch. Städning är inte tillgänglig..
Crice Hotel erbjuder 5 rum med gratis flaskvatten och tofflor. Dessa individuellt inredda rum inkluderar skrivbord. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar, toaletter med elektronisk bidé, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Denna lägenhet i Osaka erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner.

Crice Hotel i Naniwa ligger en kort promenad från Kyocera Dome Osaka och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Dotonbori. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 5 rum, vilka ståtar med kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har individuell inredning och kök med kylskåp och mikrovågsugn. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och gratis flaskvatten. Ingen städning
På boendet
Crice Hotel är en lägenhet där rökning inte är tillåten.
På Crice Hotel finns hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.

Denna lägenhet i Osaka har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Parkering i närheten (JPY 1 000 per dag)

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Matplats

  • Måltider för par/privata måltider

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalett med elektronisk bidé
  • Toalettpapper
  • Tofflor

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmedel

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Gratis vatten på flaska
  • Ingen städning tillgänglig
  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • Nära en tunnelbanestation

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 5 enheter
  • Enskild inredning

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 1 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för närliggande parkering: JPY 1000 per per dag (100 meter bort)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 1 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Crice Hotel Osaka
Crice Osaka
Crice Hotel Osaka
Crice Hotel Apartment
Crice Hotel Apartment Osaka