Hel lÀgenhet

Awaza House

2.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Awaza House

Boendets ingÄng
Trappa
KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
Entréinterör

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
6-2-21, Itachibori, Nishi-ku, Osaka, Osaka, 550-0012
  • Place, Utsubo-parken
    â€Ș7 min till fots‬
  • Place, Orix Theater
    â€Ș12 min till fots‬
  • Place, Kyocera Dome Osaka
    â€Ș19 min till fots‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    â€Ș60 min med bil‬

Rumsalternativ

Hus (Awaza, 2)

  • 9 sovplatser
  • 9 futoner (enkla)

Hus (Awaza, 1)

  • 5 sovplatser
  • 4 futoner (enkla) ELLER 1 enkelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Awaza House

Rökfria Awaza House Àr en lÀgenhetsbyggnad med tvÀttmöjligheter och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i pentryt. HÀr erbjuds gÀster tvÀttmaskin och vattenkokare, samt bekvÀmligheter som gratis wi-fi och balkong. StÀdning Àr inte tillgÀnglig..
Awaza House erbjuder 2 luftkonditionerade rum med tofflor och hÄrtork. Rummen har balkonger. Rummen Àr möblerade med skrivbord och matbord. Pentry har kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch, bidéer, gratis toalettartiklar och tandborstar och tandkrÀm.

GÀster har tillgÄng till gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Platt-tv finns pÄ rummen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Awaza House i Nishi ligger en kort promenad frÄn Orix Theater och mindre Àn tvÄ kilometer frÄn populÀra sevÀrdheter som Kyocera Dome Osaka. Denna lÀgenhet har 2 rum med pentry, balkonger och kylskÄp.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering, pentry och balkong. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi och fast internet, och kan dessutom koppla av vid en platt-tv. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, tandborstar och tandkrÀm och tofflor. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, vattenkokare och strykbrÀda. Ingen stÀdning
PĂ„ boendet
Awaza House erbjude gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och tvÀttmöjligheter.
GÀster pÄ Awaza House har tillgÄng till tvÀttmöjligheter och hiss. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi och fast uppkoppling.

Denna lÀgenhet i Osaka tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi och fast internet
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi och fast internet

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

KokvrÄ

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • BidĂ©
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Tandborste och tandkrĂ€m
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Matbord

UnderhÄllning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Balkong
  • Utomhusmöbler

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin
  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillĂ„tna)

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Ingen stĂ€dning tillgĂ€nglig
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

Att göra

  • Cykeluthyrning

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)
  • BrandslĂ€ckare

AllmÀn information

  • 2 enheter
  • Cykeluthyrning

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur Ă€r ej tillĂ„tna, men assistanshundar Ă€r vĂ€lkomna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras pĂ„ boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat pĂ„ rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gĂ€lla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen du har fĂ„tt efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetalj: brandslÀckare.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas Àven

Awaza House Apartment Osaka
Awaza House Apartment
Awaza House Osaka
Awaza House Osaka
Awaza House Apartment
Awaza House Apartment Osaka