Hel lägenhet

Apartment Clover Ootemae

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Apartment Clover Ootemae

Gratis wi-fi
Lägenhet | Badrum | Badkar/dusch och handdukar
Lägenhet | Planlösning
Tv
Lägenhet | Gratis wi-fi

Hel lägenhet

1 badrumSovplats för 12

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
2-3-7 Tanimachi, Chuo-ku, Osaka, Osaka-fu, 5400012
  • Place, Slottsparken i Osaka
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Osaka slott
    ‪14 min till fots‬
  • Place, Osaka-jō Hall
    ‪20 min till fots‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪68 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Apartment Clover Ootemae

Denna lägenhet erbjuder gäster gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten erbjuder bäddsoffa, kylskåp, gratis wi-fi och tv. Gäster erbjuds dessutom bekvämligheter som mikrovågsugn och spishäll. Städning är inte tillgänglig..
Denna lägenhet har rum med luftkonditionering. Rummen är möblerade med enkel bäddsoffa. På rummet finns kylskåp och mikrovågsugn.

Badrummen har badkar/dusch. Denna lägenhet i Osaka erbjuder sina gäster gratis wi-fi.

Denna lägenhet i Chuo ligger en kort promenad från Slottsparken i Osaka och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Osaka slott. Varje lägenhet har bäddsoffa, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering och erbjuder bekvämligheter som bäddsoffa, mikrovågsugn och kylskåp. En 19-tumss tv står för underhållningen, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Lägenheten har dessutom spishäll. Ingen städning
På boendet
På denna lägenhet har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • Bäddsoffa

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles

Underhållning

  • 19-tums tv

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
  • Städtjänster: JPY 5000 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Apartment Clover Ootemae Osaka
Apartment Clover Ootemae
Clover Ootemae Osaka
Clover Ootemae
Apartment Clover Ootemae Osaka
Apartment Clover Ootemae Apartment
Apartment Clover Ootemae Apartment Osaka