Hel semesterbostad

Aguri Home Hayashiji

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Aguri Home Hayashiji

Boendets ingång
Hus (HY-1) | 3 sovrum, individuell inredning, skrivbord och arbetsyta för laptop
Hus (HY-1) | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med digitalkanaler och tv
Hus (HY-1) | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med digitalkanaler och tv
Hus (HY-1) | 3 sovrum, individuell inredning, skrivbord och arbetsyta för laptop

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Hel bostad

3 sovrum1 badrumSovplats för 11100 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
6-2-11 Hayashiji, Ikuno-ku, Osaka, Osaka, 544-0023
  • Place, Korea Town
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Shitennoji-templet
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Abeno Harukas
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansai Intl.)
    ‪66 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Aguri Home Hayashiji

Rökfria Aguri Home Hayashiji är en semesterbostad med expressincheckning, expressutcheckning och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Semesterbostaden har 3 sovrum, gratis wi-fi och balkong. I pentryt finns kylskåp, spishäll och mikrovågsugn.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med riskokare och tofflor. Rummen har balkonger. Dessa individuellt inredda rum har separat sittutrymme och inkluderar skrivbord och matbord. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. 32-tums platt-tv med digitalkanaler. Dessutom har rummen hårtork och strykjärn/strykbräda.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Denna semesterbostad i Ikuno ligger knappt fem kilometer från populära sevärdheter som Spa World och Dotonbori. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har pentry, balkong och middagsplats.
Rum
Semesterbostaden har individuell inredning, pentry och en balkong. Här får du gott om plats med 3 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med digitalkanaler. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och tandborstar och tandkräm. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och riskokare.
På boendet
Gäster på denna semesterbostad har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. Avgiftsfri parkering är tillgänglig. Denna semesterbostad har dessutom en terrass.
Du som bor på denna semesterbostad har tillgång till en terrass, expressincheckning och expressutcheckning. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det är gratis att parkera.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)
  • Barnservis
  • Lekplats

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Städredskap

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmedel

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Ledstänger i trappor
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Visuellt brandlarm
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Allmän information

  • Enskild inredning

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 22.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning inom 72 timmar före ankomst – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 5 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning 72 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 5 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Aguri Home Hayashiji Osaka
Aguri Home Hayashiji Private vacation home
Aguri Home Hayashiji Private vacation home Osaka