Lägenhetshotell

Mr.KINJO in ISHIKAWA inter

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Mr.KINJO in ISHIKAWA inter

Reception
Exteriör
Reception
Gratis wi-fi
Ett hotellrum med en säng, en röd soffa, ett träbord med en vas, en tv och ett skrivbord med en växt och ett fotoram.

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Lägenhetshotell

Sovplats för 3

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig

Utforska området

Se på karta
1-3-1 Ishikawa Higashiyamoto-cho, Uruma, Okinawa, 904-1101
  • Place, Mount Ishikawa-slingan
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Koza Music Town
    ‪21 min med bil‬
  • Place, Okinawa Arena
    ‪22 min med bil‬
  • Airport, Naha (OKA)
    ‪60 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Mr.KINJO in ISHIKAWA inter

Rökfria Mr.KINJO in ISHIKAWA inter är ett lägenhetshotell med parkering, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en varuautomat. Varje lägenhet ståtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och pentry. Här erbjuds gäster tvättmaskin och kylskåp, samt bekvämligheter som mikrovågsugn och spishäll. Städning är inte tillgänglig..
Mr.KINJO in ISHIKAWA inter erbjuder 27 luftkonditionerade rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll och mikrovågsugn.

Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar och bidéer. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.

Mr.KINJO in ISHIKAWA inter ligger mindre än två kilometer från Yaka Beach och mindre än tre kilometer från Iha Castle Ruins. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 27 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och pentry med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Varje lägenhet har dessutom tvättmaskin. Ingen städning
På boendet
Mr.KINJO in ISHIKAWA inter erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och varuautomat. Parkering är tillgänglig för JPY 1000 per natt. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området.
På Mr.KINJO in ISHIKAWA inter har gäster tillgång till varuautomat. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.

Detta lägenhetshotell i Uruma har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (JPY 1 000 per natt)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kokvrå

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Badrum

  • Bidé
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Separat badkar och dusch

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Varuautomat

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 27 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 15.00–20.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Upp till 4 barn upp till 12 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Parkeringsavgift: JPY 1000 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Receptionen har öppet varje dag från 15.00 till 20.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Upp till 4 barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används och om de är 12 år eller yngre.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Mr.KINJO ISHIKAWA inter Apartment Uruma
Mr.KINJO ISHIKAWA inter Apartment
Mr.KINJO ISHIKAWA inter Uruma
Mr.KINJO ISHIKAWA inter
Mr Kinjo In Ishikawa Inter
Mr.KINJO in ISHIKAWA inter Uruma
Mr.KINJO in ISHIKAWA inter Aparthotel
Mr.KINJO in ISHIKAWA inter Aparthotel Uruma