Hel lÀgenhet
Coldio Clover Kuwae
3.0-stjÀrnigt boende
Fotogalleri för Coldio Clover Kuwae





Recensioner
1010 av 10,
EnastÄende
Hel lÀgenhet
2 sovrumSovplats för 6
PopulÀra bekvÀmligheter
- Torktumlare
- Kök
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Utforska omrÄdet

281 KuwaeChatan-cho, Nakagami-gun, Chatan, Okinawa, 9040103
- American VillageâȘ8 min till fotsâŹ
- Sunset BeachâȘ13 min till fotsâŹ
- Araha-strandenâȘ6 min med bilâŹ
- Naha (OKA)âȘ25 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Liknande boenden

Okinawa Hinode Resort and Hot spring Hotel
Okinawa Hinode Resort and Hot spring Hotel
Naha City Centre
- Pool
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgÀnglig
4.6 av 5, Underbart, 556Â recensioner
4,6
Underbart
556Â recensioner
Priset Àr 1 085 kr
1Â 085Â kr
24 sep. â 25 sep.

The Grand Hotel Ginowan
The Grand Hotel Ginowan
Oyama
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
4.7 av 5, EnastÄende, 316 recensioner
4,7
EnastÄende
316Â recensioner
Priset Àr 673 kr
673Â kr
15 sep. â 16 sep.

Hotel Tomas Makiminato Villa
Hotel Tomas Makiminato Villa
Makiminato
- Kök
- TvÀttmaskin
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.8 av 5, EnastÄende, 4 recensioner
4,8
EnastÄende
4Â recensioner

HOSHINOYA Okinawa
HOSHINOYA Okinawa
Yomitan
- Pool
- Spa
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
4.8 av 5, EnastÄende, 184 recensioner
4,8
EnastÄende
184Â recensioner
Priset Àr 7 122 kr
7Â 122Â kr
19 sep. â 20 sep.
Om boendet
Hela stÀllet
Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.
Coldio Clover Kuwae
LÀgenhet med avgiftsfri parkering, nÀra American Village
Rökfria Coldio Clover Kuwae Àr en lÀgenhetsbyggnad med avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. LÀgenheten har 2 sovrum, gratis wi-fi och balkong. I pentryt finns kylskÄp, spishÀll och mikrovÄgsugn. StÀdning Àr inte tillgÀnglig..
Denna lÀgenhet erbjuder 4 rum med tvÀttmaskin/torktumlare och riskokare. Rummen har balkonger. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch, tofflor, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar.
Denna lÀgenhet i Chatan erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Platt-tv finns pÄ rummen.
Denna lÀgenhet ligger en kort promenad frÄn American Village och mindre Àn fem kilometer frÄn populÀra attraktioner som Okinawa Arena. Varje lÀgenhet med 3 stjÀrnor har pentry, balkong och kylskÄp.
Rum
LÀgenheten har pentry och balkong, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. HÀr erbjuds gÀster bÄde platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, tofflor och toaletter med elektronisk bidé. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, vattenkokare och riskokare. Ingen stÀdning
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har tillgÄng till bland annat gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. I vistelsen ingÄr avgiftsfri parkering.
BekvÀmligheter
- GÄngavstÄnd till American Village
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Avgiftsfri parkering
Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Parkeringsplatser finns pÄ omrÄdet och tilldelas efter principen först till kvarn.
Denna lÀgenhet i Chatan har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
HotellbekvÀmligheter
Strand
- Strand i nÀrheten
Internet
- TillgÀngligt i lÀgenheten: gratis wi-fi
- TillgÀngligt i vissa allmÀnna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering pÄ omrÄdet
- BegrÀnsad parkering pÄ omrÄdet
FamiljevÀnligt
- Barn bor gratis (lÀs mer)
KokvrÄ
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- KylskÄp
- MikrovÄgsugn
- Riskokare
- SpishÀll
Sovrum
- 2 sovrum
Badrum
- Gratis toalettartiklar
- HÄrtork
- Separat badkar och dusch
- Toalett med elektronisk bidé
- Tofflor
UnderhÄllning
- Platt-TV
Utomhus
- Balkong
TvÀtt
- TvÀttmaskin/torktumlare
Klimatreglering
- Luftkonditionering
- VĂ€rme
Husdjur
- Inga husdjur tillÄts
Anpassning/tillgÀnglighet
- Ingen hiss
- Rökfritt boende
TjÀnster och inrÀttningar
- Ingen stÀdning tillgÀnglig
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (vÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet)
AllmÀn information
- 4 enheter
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 19.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker pÄ annan plats Àn boendet. För att checka in, ta dig till [Kitamae 1-1-4, 904-0117].
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Husdjur
- Inga djur tillÄtna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- Barn bor gratis! Upp till 4 barn upp till 5 Är bor gratis vid bruk av ordinarie sÀngar.
- SpjÀlsÀngar finns inte tillgÀngliga.
Rökning tillÄten
Rökning förbjuden
Betalningstyper
Viktig information
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte pÄ boendet, utan gÀster mÄste gÄ till Kitamae 1-1-4, 904-0117
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Bra att veta
- Upp till 4 barn bor gratis i förÀlders eller vÄrdnadshavares rum om inga extrasÀngar anvÀnds och om de Àr 5 Är eller yngre.
- Enligt anvisningar frÄn japanska ministeriet för hÀlsa, arbete och vÀlfÀrd mÄste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nÀr de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Àr ocksÄ obligatoriskt att fastighetsÀgare eller personal tar en kopia av incheckade gÀsters pass, samt behÄller denna kopia för framtida referens.
Boendet kallas Àven
Coldio Clover Kuwae Apartment Chatan
Coldio Clover Kuwae Apartment
Coldio Clover Kuwae Chatan
Coldio Clover Kuwae Chatan
Coldio Clover Kuwae Apartment
Coldio Clover Kuwae Apartment Chatan