LĂ€genhetshotell

Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station

Standard dubbelrum | VÀrdeförvaringsskÄp pÄ rummet och gratis wi-fi
Standard dubbelrum | VÀrdeförvaringsskÄp pÄ rummet och gratis wi-fi
Reception
Exteriör
Standard dubbelrum | Eget pentry | KylskÄp, mikrovÄgsugn och spishÀll

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
542 kr
10 mars – 11 mars

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
3-23-33, Makishi, Naha, Okinawa, 900-0013
  • Place, Kokusai-dori shoppinggata
    â€Ș3 min till fots‬
  • Place, Makishis offentliga marknad
    â€Ș6 min till fots‬
  • Place, DFS Galleria Okinawa (galleria)
    â€Ș12 min till fots‬
  • Airport, Naha (OKA)
    â€Ș13 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Standard dubbelrum

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Double Room

  • 2 sovplatser

Double Room Furnished With Furniture And Appliances (Non-Smoking)

  • 2 sovplatser

Liknande boenden

Om boendet

Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station

Detta lÀgenhetshotell erbjuder gÀster gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet stÄtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och pentry. HÀr erbjuds gÀster tvÀttmaskin/torktumlare och kylskÄp, samt bekvÀmligheter som mikrovÄgsugn och spishÀll. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station erbjuder 21 rum med tvÀttmaskin/torktumlare och vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, spishÀll och mikrovÄgsugn.

Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar, toaletter med elektronisk bidé, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. StÀdning sker en gÄng per vistelse.

Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station i Naha City Centre ligger mindre Àn fem minuters promenad frÄn Kokusai-dori shoppinggata och mindre Àn en kvarts promenad frÄn populÀra attraktioner som DFS Galleria Okinawa (galleria). Detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har 21 rum, vilka stÄtar med pentry, kylskÄp och mikrovÄgsugn.
Rum
Varje lÀgenhet har uppvÀrmning och pentry med kylskÄp, mikrovÄgsugn och spishÀll. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare och vÀrdeförvaringsskÄp. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station har tillgÄng till bland annat gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Den vÀnliga personalen erbjuder receptionstjÀnster under begrÀnsade tider, och svarar gÀrna pÄ frÄgor om sevÀrdheter i omrÄdet.
PÄ Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station finns hiss. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor i Naha.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Barn bor gratis (lĂ€s mer)

KokvrÄ

  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Separat badkar och dusch
  • Toalett med elektronisk bidĂ©

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin/torktumlare

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Hiss
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider
  • StĂ€dning erbjuds en gĂ„ng per vistelse
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 21 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 15.00–00.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 5 Ă„r bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar.

Betalningstyper

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 15.00 till 00.00.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Ett barn som Ă€r upp till 5 Ă„r bor gratis i förĂ€lders eller vĂ„rdnadshavares rum om inga extrasĂ€ngar anvĂ€nds.
  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas Àven

Mr.KINJO in front of Makishi Station
Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station Naha
Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station Aparthotel
Mr.KINJO Miki24 in front of Makishi Station Aparthotel Naha