Hotel Murasakimura

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Murasakimura

NĂ€ra stranden och vit sandstrand
Frukost med lokala rÀtter varje dag (JPY 1650 per person)
Utsikt frÄn boendet
Frukost med lokala rÀtter varje dag (JPY 1650 per person)
Utsikt mot havet/stranden

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Parkering ingĂ„r
  • TvĂ€ttservice
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Restaurang
2 028 kr
24 aug. – 25 aug.

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
1020-1 Takashiho, Yomitan-son, Okinawa, Yomitan, 904-0323
  • Murasaki Muras temapark
    â€Ș1 min till fots‬
  • Zanpa-udden
    â€Ș6 min med bil‬
  • Okinawa Arena
    â€Ș22 min med bil‬
  • Naha (OKA)
    â€Ș43 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum - icke-rökare (Japanese Western Room [1F-2F] (33 m2))

10,0 av 10
EnastÄende
(2 recensioner)
  • 33 kvadratmeter
  • Utsikt mot havet
  • 9 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar och 3 futoner (enkla)

Standardrum - icke-rökare (Japanese Western Room [1F-3F] (42 m2))

9,2 av 10
Underbart
(12 recensioner)
  • 42 kvadratmeter
  • Utsikt mot havet
  • 11 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar och 4 futoner (enkla)

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Murasakimura

Hotell med avgiftsfri parkering, med promenadavstÄnd till Murasaki Muras temapark
Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med en restaurang, mikro i allmÀnt utrymme och tvÀttmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som ett vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen och en varuautomat. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Hotel Murasakimura erbjuder 39 rum med vÀrdeförvaringsskÄp och tofflor. Rummen har balkonger. Platt-tv med satellitkanaler.

Badrummen har badkar/dusch, bidéer, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar. GÀster har tillgÄng till gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker pÄ begÀran.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Badhuset/onsen har inomhusbad. Ryokan-badavdelningen Àr öppen mellan 15.00 och 22.30.
Hotel Murasakimura ligger i Takashiho, ligger nÀra Murasaki Muras temapark och mindre Àn fem minuters promenad frÄn populÀra sevÀrdheter som Kukuru Yomitan Circuit. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 39 rum och stÄtar med en restaurang samt gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Hotellet har en restaurang, èŹćäș­, dĂ€r du kan avnjuta en utsökt mĂ„ltid under vistelsen. Lokal frukost serveras dagligen frĂ„n 07.00 till 09.00 mot en avgift.
Rum
GÀster har tillgÄng till en platt-tv med satellitkanaler, sÄvÀl som gratis wi-fi och fast internet. Badrummen har hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och tofflor. Dessutom erbjuds bekvÀmligheter som balkonger, kylskÄp och vattenkokare. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Hotel Murasakimura har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, mikro i allmÀnt utrymme och en terrass. HÀr ingÄr avgiftsfri parkering. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med förvaring av vÀrdesaker samt bagageförvaring. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till tvÀttmöjligheter och varuautomat.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Gratis parkering utan tak
  • Restaurang
  • TvĂ€ttmöjligheter
Det finns restaurang pÄ plats. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. En terrass, varuautomat och tvÀttmöjligheter finns pÄ Hotel Murasakimura. Det Àr gratis att parkera.

Detta hotell i Yomitan har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukost med lokala rÀtter och 07.00 till 09.00.
èŹćäș­ – restaurang som serverar frukost och lunch.

SprÄk

Engelska och japanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Frukost med lokala rĂ€tter tillgĂ€nglig dagligen 07.00–09.00 mot en avgift: JPY 1 650 för vuxna ochJPY 550 för barn
  • En restaurang

Restauranger pÄ omrÄdet

  • èŹćäș­

Att göra

  • Cykeluthyrning

FamiljevÀnligt

  • KylskĂ„p pĂ„ rummet
  • Leksaker för barn
  • Spel för barn
  • TvĂ€ttmöjligheter

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Delad mikrovĂ„gsugn
  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider
  • TvĂ€ttmöjligheter
  • Varuautomat
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

GÀsttjÀnster

  • Byte av handdukar pĂ„ begĂ€ran
  • Byte av lakan pĂ„ begĂ€ran
  • StĂ€dning pĂ„ begĂ€ran

Utomhus

  • Terrass

Spa

  • Badhus öppet frĂ„n 15.00 till 22.30
  • Offentligt bad inomhus (inga mineraler)

TillgÀnglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss (102 centimeter bred dörr)
  • LedstĂ€nger i trappor (76 centimeter höga)
  • Ramp till huvudentrĂ©n
  • Rullstolar finns pĂ„ plats
  • TillgĂ€nglighetsanpassad conciergedisk
  • TillgĂ€nglighetsanpassad gĂ„ng till hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassad vĂ€g
  • TillgĂ€nglighetsanpassat (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen

Mer

  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Gratis extra futon
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • BidĂ©
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Tofflor

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • KylskĂ„p

Mer

  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p
  • VĂ€rme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 06.00–00.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn pĂ„ upp till 5 Ă„r per registrerad vuxen bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för lokal frukost: JPY 1650 för vuxna och JPY 550 för barn

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 06.00 till 00.00.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Ett barn per registrerad vuxen bor gratis i förĂ€lders eller vĂ„rdnadshavares rum, om barnet Ă€r 5 Ă„r eller yngre och inga extrasĂ€ngar anvĂ€nds.
  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.
  • Observera att vissa boenden inte tillĂ„ter gĂ€ster med tatueringar att anvĂ€nda boendets allmĂ€nna bad.

Boendet kallas Àven

Hotel Murasakimura Yomitan
Murasakimura Yomitan
Hotel Murasakimura Hotel
Hotel Murasakimura Yomitan
Hotel Murasakimura Hotel Yomitan