Lägenhetshotell

Douce

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Douce

Lägenhet (Quadruple Room - 301) | Gratis wi-fi och sängkläder
Tvåbäddsrum (Twin Room - 201) | Vardagsrum | Platt-tv
Trappa
En bardisk med en hängande lampa, hyllor med flaskor och ett ställ med vinglas.
Lägenhet (Quadruple Room - 301) | Vardagsrum | Platt-tv

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Bar

Utforska området

Se på karta
2-37-8 Futenma, Ginowan, 901-2202
  • Place, Futenmagus helgedom
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Jinguji Temple
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Camp Foster (militärbas)
    ‪18 min till fots‬
  • Airport, Naha (OKA)
    ‪35 min med bil‬

Rumsalternativ

Tvåbäddsrum (Twin Room - 201)

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet (Quadruple Room - 301)

  • 1 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 4 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Douce

Rökfria Douce är ett lägenhetshotell med en bar/lounge, tvättmöjligheter och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. I varje lägenhet finns gratis wi-fi, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Dessutom finns platt-tv, vattenkokare och riskokare.
Douce erbjuder 2 luftkonditionerade rum med riskokare och tofflor. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch, bidéer, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Detta lägenhetshotell i Ginowan erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen. Städning sker dagligen.

Douce ligger i Futemma, mindre än två kilometer från Camp Foster (militärbas) och mindre än fem kilometer från populära sevärdheter som American Village. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 2 rum och ståtar med en bar/lounge, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Efter en lång dag kan du varva ned med en drink i deras bar.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och pentry med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och tofflor. Dessutom ingår bekvämligheter som vattenkokare och riskokare.
På boendet
Douce erbjude gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området.
På Douce finns tvättmöjligheter. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Detta lägenhetshotell i Ginowan har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Pappersservetter
  • Riskokare
  • Smörgåsgrill
  • Spishäll
  • Stekbord

Matplats

  • En bar/lounge

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tandborste och tandkräm
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Tvätt

  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Reception öppen under begränsade tider
  • Städning dagligen

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 2 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 15.00–21.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Upp till 3 barn upp till 5 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen har öppet varje dag från 15.00 till 21.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Upp till 3 barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används och om de är 5 år eller yngre.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

DOUCE Apartment Ginowan
DOUCE Ginowan
DOUCE Ginowan
DOUCE Aparthotel
DOUCE Aparthotel Ginowan