Hel semesterbostad

Condominium WAFU TEI Okinawa city

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Condominium WAFU TEI Okinawa city

2 sovrum, skrivbord och gratis wi-fi
Matservice på rummet
Familjelägenhet | Vardagsrum | Platt-tv
Platt-tv
Avgiftsfri parkering

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Kubota 1-27-23, Okinawa, Okinawa, 904-0023
  • Place, Okinawas zoo
    ‪14 min till fots‬
  • Place, Koza Sports Park
    ‪15 min till fots‬
  • Place, Aeon Mall Rycom
    ‪15 min till fots‬
  • Airport, Naha (OKA)
    ‪40 min med bil‬

Rumsalternativ

Familjelägenhet

  • Utsikt mot trädgården
  • 2 sovrum
  • 16 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 8 futoner (enkla)
  • Gratis wi-fi

Familjelägenhet

  • Utsikt mot trädgården
  • 89 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 16 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 8 futoner (enkla)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Condominium WAFU TEI Okinawa city

Rökfria Condominium WAFU TEI Okinawa city är en semesterbostad med tvättmöjligheter, en trädgård och utomhusgrill. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett picknickområde. Samtliga 3 semesterbostäder har 2 sovrum såväl som gratis wi-fi. Här erbjuds gäster pentryn med kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Ingen städning tillgänglig.
Condominium WAFU TEI Okinawa city erbjuder 3 luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare och tofflor. Rummen har balkonger/terrasser. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch med regndusch, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen. Dessutom har rummen hårtork och fläkt.

Condominium WAFU TEI Okinawa city ligger en kort promenad från Aeon Mall Rycom och mindre än fem kilometer från populära attraktioner som American Village. Denna semesterbostad med 3 stjärnor har 3 rum, vilka ståtar med pentry, balkonger och separat middagsplats.
Rum
De 3 luftkonditionerade bostäderna har pentryn, 2 badrum och balkonger eller terrasser. Gäster har gott om plats med 2 sovrum och middagsplatser. Gäster har tillgång till gratis wi-fi och en platt-tv. Badrummen har regnduschar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, privata trädgårdar och vattenkokare. Ingen städning
På boendet
På Condominium WAFU TEI Okinawa city har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och tvättmöjligheter. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Här har gäster dessutom tillgång till utomhusgrillar, en trädgård och ett picknickområde.
Condominium WAFU TEI Okinawa city lockar med en terrass, utomhusgrill och trädgård. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Condominium WAFU TEI Okinawa city lockar med picknickområde och tvättmöjligheter. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Balkong/terrass
  • Grill
  • Gård
  • Picknickområde
  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Fläkt
  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Avgift: JPY 1 500 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Flyttbar duschstol
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig

Höjdpunkter i området

  • I centrum

Att göra

  • Temapark i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Säkerhetssystem
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 3 enheter
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur: JPY 1500 per husdjur, per vistelse
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 6 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: JPY 1500 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Boendet förbehåller sig rätten att reservera belopp på gästens kreditkort före ankomst.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, säkerhetssystem och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 6 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Condo-style WAFU TEI Okinawa city Condo
Condo-style WAFU TEI Condo
Condo-style WAFU TEI Okinawa city
Condo-style WAFU TEI
Condo Condo-style WAFU TEI in Okinawa city Okinawa City
Okinawa City Condo-style WAFU TEI in Okinawa city Condo
Condo Condo-style WAFU TEI in Okinawa city
Condo-style WAFU TEI in Okinawa city Okinawa City
Style Wafu Tei Okinawa City
Condominium WAFU TEI Okinawa city Okinawa
Condominium WAFU TEI Okinawa city Private vacation home
Condominium WAFU TEI Okinawa city Private vacation home Okinawa