Privat värd

The House Company

Fotogalleri för The House Company

En trappa som leder upp till ett rum med en kristallkrona, en stol och en spegel.
En matplats med ett fiskbensmönstrat golv, ett bord med stolar, en målning som föreställer en stadsbild och en bardisk med ett skåp.
Ett rymligt, inbjudande matområde med flera bord och stolar, en central valvöppning och ett högt tak med ett takfönster.
En byggnad med en träveranda, en trappa som leder till en dörr med en dekorativ glaspanel och en liten trädgårdsyta med krukväxter.
Ett rymligt vardagsrum med en soffa i läder, en grå divansoffa och en mönstrad matta. Stora fönster erbjuder utsikt över stadsbilden.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
Cezayir Sk., Istanbul, Istanbul, 34425
  • Place, Istiklal-avenyn
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Galataport
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Taksim-torget
    ‪10 min till fots‬
  • Airport, Istanbul (IST)
    ‪40 min med bil‬

Rumsalternativ

Studio Comfort - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Studio Design - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Lyxstudio - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Townhome för familj - icke-rökare - kök

  • Utsikt mot staden
  • 170 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 2 queensize-sängar och 2 bäddsoffor (dubbla)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

The House Company

Rökfria The House Company är ett hotell med ett fitnesscenter, tvättmöjligheter och expressincheckning. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som expressutcheckning. Städning är tillgänglig på begäran.
The House Company erbjuder 10 rum med gratis produkter i minibar och espressobryggare. Sängarna har Tempur Pedic-madrasser samt egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. 42-tums smart-tv med satellitpremiumkanaler, betalfilmer och Netflix.

Badrummen har dusch, tofflor, lyxtoalettartiklar och bidéer. Detta hotell i Istanbul erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Dessutom har rummen värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Städning erbjuds på begäran och allergitestade sängkläder kan fås på begäran.

Detta hotell har bland annat fitnesscenter.
The House Company ligger i Taksim, mindre än tio minuters promenad från populära sevärdheter som Istiklal-avenyn och Cicek Pasaji. Detta hotell har 10 rum med gratis produkter i minibar, espressobryggare och smart-tv.
Rum
Din 42-tumss smart-tv har satellitkanaler och Netflix, och du kan hålla dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar med Tempur Pedic-madrasser har egyptiska bomullslakan och i badrummen finns hårtorkar och designertoalettartiklar. Till bekvämligheterna hör dessutom gratis produkter i minibar, espressobryggare och värdeförvaringsskåp. Städning på begäran
På boendet
Gäster på The House Company har tillgång till bland annat ett fitnesscenter, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressincheckning. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 50 per fordon enkel resa. Den vänliga personalen erbjuder bagageförvaring, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Här har gäster dessutom tillgång till expressutcheckning och tvättmöjligheter.
Du som bor på The House Company har tillgång till fitnesscenter, tvättmöjligheter och expressincheckning. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Detta hotell i Istanbul tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift

Mat och dryck

  • Måltider för par/privata måltider

Att göra

  • Designerbutiker
  • Gym
  • Konstgalleri
  • Shoppingcenter
  • Vinturer

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Guideböcker
  • Tvättmöjligheter
  • Virtuell reception

Gästtjänster

  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i rum
  • Trägolv i rum
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Egyptiska bomullslakan
  • Mörkläggningsgardiner
  • Tempur Pedic-madrass

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Lyxtoalettartiklar
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Underhållning

  • 42-tums smart-tv med premiumsatellitkanaler
  • Betalfilmer
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Gratis påfylld minibar
  • Gratis vatten på flaska
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Strykjärn/strykbräda
  • Värdeförvaringsskåp
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Snabb incheckning tillgänglig

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Elektra mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för EUR 20.0 per dag.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 50 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 8)
  • Avgift för flygplatstransport per barn: EUR 50 (enkel resa), (upp till 6 år)
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
  • Avgift för extrasäng: EUR 20.0 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
The House Company erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. En virtuell reception erbjuder gäster assistans. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets Elektra mobilapp före incheckning
Boendets registreringsnummer 34-2722

Bra att veta

  • I enlighet med nationell eller lokal lagstiftning kan luftkonditionering vara begränsad till särskilda tider på dygnet mellan 01 november och 30 april.

Boendet kallas även

Cocoa House
The House Company Hotel
The House Company Istanbul
The House Company Hotel Istanbul