LĂ€genhetshotell
Terra Suites
Fotogalleri för Terra Suites





Recensioner
8,2 av 10,
Mycket bra
PopulÀra bekvÀmligheter
Utforska omrÄdet

BĂŒlbĂŒl Mahallesi Turan Caddesi No:113, Istanbul, 34435
- Place, Istiklal-avenynâȘ5 min till fotsâŹ
- Place, Acibadem Taksim sjukhusâȘ5 min till fotsâŹ
- Place, Taksim-torgetâȘ7 min till fotsâŹ
- Airport, Istanbul (IST)âȘ37 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Trippelrum - kök - utsikt mot staden

Trippelrum - kök - utsikt mot staden
Ăppna alla foton för Superior dubbelrum eller tvĂ„bĂ€ddsrum - kök - utsikt mot staden

Superior dubbelrum eller tvÄbÀddsrum - kök - utsikt mot staden
Ăppna alla foton för Penthouse

Penthouse
Ăppna alla foton för Studio Economy

Studio Economy
Ăppna alla foton för Svit - terrass

Svit - terrass
Ăppna alla foton för Trippelrum - bottenvĂ„ning

Trippelrum - bottenvÄning
Liknande boenden

Villa Pera Suite Hotel
Villa Pera Suite Hotel
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgÀnglig
- StÀdning
4.5 av 5, Underbart, 1Â 004Â recensioner
Priset Àr 413 kr
inklusive skatter och avgifter
18 nov. â 19 nov.
Om boendet
Terra Suites
LÀgenhetshotell i art décostil i Istanbul med dygnet runt-öppen reception
Rökfria Terra Suites Àr ett lÀgenhetshotell med parkering, conciergetjÀnster och tvÀttmöjligheter. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception, expressincheckning och expressutcheckning. Varje lÀgenhet har gratis wi-fi, LED-tv, och pentryt har kylskÄp. Dessutom finns italienska Frette-lakan, vattenkokare och duntÀcke.
Terra Suites erbjuder 10 rum med vÀrdeförvaringsskÄp och tofflor. SÀngarna har italienska Frette-lakan, duntÀcken och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Pentry har kylskÄp och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. LED-tv finns pÄ rummen. StÀdning sker dagligen.
Terra Suites i Taksim ligger pÄ gÄngavstÄnd frÄn populÀra sevÀrdheter som Taksim-torget och Istiklal-avenyn. Detta lÀgenhetshotell har 10 rum med pentry, kylskÄp och vattenkokare.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering och pentry. En 32-tumss LED-tv stÄr för underhÄllningen, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sÀngar har italienska Frette-lakan och duntÀcken, och i badrummen finns hÄrtork och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som vattenkokare, vÀrdeförvaringsskÄp och strykbrÀda.
PĂ„ boendet
PÄ Terra Suites har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. För den som kör finns det parkering för EUR 25 per dag, annars erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 30.00 per rum enkel resa. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig dygnet runt med conciergetjÀnster, bagageförvaring och förvaring av vÀrdesaker. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till tvÀttmöjligheter och en tv i allmÀnt utrymme.
BekvÀmligheter
- GÄngavstÄnd till Taksim-torget och Istiklal-avenyn
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- ConciergetjÀnster
- TvÀttmöjligheter
Terra Suites lockar med flersprÄkig personal, hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och conciergetjÀnster. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. PÄ Terra Suites som passar dem som reser i arbetet finns Àven tvÀttmöjligheter, expressincheckning och expressutcheckning. Det finns tillgÀngliga parkeringsplatser mot en avgift.
Detta lÀgenhetshotell i Istanbul Àr i art décostil och tillÄter inte rökning.








