LĂ€genhetshotell
Quars Suite
Fotogalleri för Quars Suite





Recensioner
6,46,4 av 10,
PopulÀra bekvÀmligheter
- Kök
- Uteplats
- StÀdning
- TvÀttservice
- Reception dygnet runt
- Luftkonditionering
Utforska omrÄdet

Sultaniye Mahallesi 350.sk No.10/A, Istanbul, Istanbul, 34510
- Marmara Park shoppingcenterâȘ4 min med bilâŹ
- BahçeĆehir Gölet ParkâȘ5 min med bilâŹ
- TĂŒyaps mĂ€ss- och konferenscenterâȘ7 min med bilâŹ
- Istanbul (IST)âȘ34 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Comfort-rum

Comfort-rum
- 4Â sovplatser
- 1 queensize-sÀng ELLER 1 enkelsÀng och 1 stor enkelsÀng
Ăppna alla foton för LyxlĂ€genhet - 2 sovrum

LyxlÀgenhet - 2 sovrum
- 95 kvadratmeter
- 2Â sovrum
- Utsikt mot staden
- 4Â sovplatser
- 1 dubbelsÀng och 2 enkelsÀngar
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Comfort - 1 sovrum

LĂ€genhet Comfort - 1 sovrum
- 55 kvadratmeter
- 1Â sovrum
- Utsikt mot staden
- 2Â sovplatser
- 1 dubbelsÀng
Liknande boenden

Plus Park Suite & Hotel
Plus Park Suite & Hotel
Esenyurt
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Rumsservice
- StÀdning
3.2 av 5, 146Â recensioner
3,2
146Â recensioner

Agora Royal Residence
Agora Royal Residence
Esenyurt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- StÀdning
- Reception dygnet runt
2.8 av 5, 17Â recensioner
2,8
17Â recensioner

Grand Dedem Hotel
Grand Dedem Hotel
Esenyurt
- HusdjursvÀnligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
2.1 av 5, 53Â recensioner
2,1
53Â recensioner

World Point Hotel Istanbul
World Point Hotel Istanbul
Esenyurt
- Pool
- Spa
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
4.1 av 5, VĂ€ldigt bra, 389Â recensioner
4,1
VĂ€ldigt bra
389Â recensioner
Priset Àr 498 kr
498Â kr
inklusive skatter och avgifter
19 aug. â 20 aug.

Rosse Hotel
Rosse Hotel
Esenyurt
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
2.9 av 5, 14Â recensioner
2,9
14Â recensioner

Loss Hotel
Loss Hotel
Esenyurt
- Spa
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Frukost tillgÀnglig
3.2 av 5, 63Â recensioner
3,2
63Â recensioner

Avrupa Palace Hotel
Avrupa Palace Hotel
Avcilar
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- StÀdning
3.8 av 5, Bra, 45Â recensioner
3,8
Bra
45Â recensioner

Avist Hotel Avcilar
Avist Hotel Avcilar
Avcilar
- Spa
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- TvÀttservice
3.6 av 5, Bra, 27Â recensioner
3,6
Bra
27Â recensioner

Heraldic Room Hotel
Heraldic Room Hotel
BeylikdĂŒzĂŒ
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- StÀdning
3.2 av 5, 61Â recensioner
3,2
61Â recensioner

King Suit Konaklama
King Suit Konaklama
BĂŒyĂŒkçekmece
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
2.2 av 5, 24Â recensioner
2,2
24Â recensioner
Om boendet
Quars Suite
LĂ€genheter med pentryn och balkonger i Istanbul
Quars Suite Àr ett lÀgenhetshotell dÀr gÀster har tillgÄng till tvÀttmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och expressincheckning. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Varje lÀgenhet har LCD-tv med satellitkanaler, och pentryt har kylskÄp, ugn och spishÀll. Dessutom finns gratis wi-fi, balkong och badkar och dusch.
Quars Suite erbjuder 55 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och tofflor. Rummen har balkonger. Pentry har kylskÄp, spishÀll och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. LCD-tv med satellitkanaler. StÀdning erbjuds dagligen och strykjÀrn/strykbrÀda kan fÄs pÄ begÀran.
Quars Suite ligger i Esenyurt, mindre Ă€n fem minuters promenad frĂ„n Esenyurt KĂŒltĂŒr Merkezi och mindre Ă€n tvĂ„ kilometer frĂ„n Istanbul Esenyurt-universitetet. Detta lĂ€genhetshotell har 55 rum med pentry, balkonger och kylskĂ„p.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, pentry och balkong, och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr finns en LCD-tv med satellitkanaler, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar och tofflor. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som vattenkokare, gratis flaskvatten och skrivbord.
PĂ„ boendet
Quars Suite erbjuder expressincheckning, en terrass och tvÀttmöjligheter. GÀster erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för TRY 90 per fordon enkel resa. Receptionen Àr bemannad dygnet runt och kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring.
BekvÀmligheter
- Gratis wi-fi pÄ rummet
- TvÀttmöjligheter
- Reception öppen dygnet runt
- Flygtransfer (avgift tillkommer)
Quars Suite lockar med en terrass, hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och tvÀttmöjligheter. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Quars Suite som passar dem som reser i arbetet lockar med expressincheckning och hiss.
Rökning tillÄts pÄ sÀrskilt anvisade platser pÄ detta lÀgenhetshotell i Istanbul .
SprÄk
Arabiska, engelska, tyska, ryska och turkiska
HotellbekvÀmligheter
Internet
- TillgÀngligt i lÀgenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Flygtransfer tur och retur dygnet runt pÄ begÀran mot en tillÀggsavgift
KokvrÄ
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- KylskÄp
- SpishÀll
- Ugn
Sovrum
- Lakan tillhandahÄlls
- Sovrum
Badrum
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahÄlles
- HÄrtork
- Schampo
- Separat badkar och dusch
- Toalettpapper
- Tofflor
- TvÄl
UnderhÄllning
- LCD-tv med satellitkanaler
Utomhus
- Balkong
- Terrass
TvÀtt
- TvÀttmöjligheter
Arbetsutrymmen
- Skrivbord
Komfort
- Luftkonditionering
Husdjur
- Inga husdjur eller assistanshundar tillÄts
Anpassning/tillgÀnglighet
- Hiss
- Platser anvisade för rökning
TjÀnster och inrÀttningar
- Bagageförvaring
- Gratis vatten pÄ flaska
- HjÀlp med bokning av guidade turer och biljetter
- Reception öppen dygnet runt
- StrykjÀrn/strykbrÀda pÄ begÀran
- StÀdning varje dag
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (vÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet)
AllmÀn information
- 12 vÄningar
- 55 enheter
- Ljudisolering
Regler
Incheckning
Incheckning frÄn 12.00
Snabb incheckning tillgÀnglig
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Ă tkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar Àr tillÄtna pÄ Quars Suite
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.
- Avgift för flygtransfer: TRY 90 per fordon (enkel resa)
Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
Quars Suite erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Bra att veta
- Endast registrerade gÀster Àr tillÄtna pÄ rummen.
- Husdjur och assistanshundar Àr inte tillÄtna pÄ plats.
Boendet kallas Àven
Quars Suite Istanbul
Quars Suite Aparthotel
Quars Suite Aparthotel Istanbul