Hel lägenhet

Mr.KINJO in MAEHARA

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Mr.KINJO in MAEHARA

Exteriör
Skrivbord, mörkläggningsgardiner, gratis wi-fi och sängkläder
En smal hall med en säng, ett litet pentry och ett kylskåp.
Badkar/dusch, gratis toalettartiklar, hårtork och bidé
Entréinterör

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Hel lägenhet

Sovplats för 3

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig

Utforska området

Se på karta
3-13-18 Maehara, Ginowan, Okinawa, 901-2215
  • Place, Ginowan City Museum
    ‪17 min till fots‬
  • Place, Ginowan Seaside Park
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Ginowan Marina
    ‪6 min med bil‬
  • Airport, Naha (OKA)
    ‪27 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Mr.KINJO in MAEHARA

Rökfria Mr.KINJO in MAEHARA är en lägenhetsbyggnad med parkering, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en varuautomat. Varje lägenhet erbjuder gratis wi-fi, gratis fast internet, och köket har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Boendet har dessutom tvättmaskin, hårtork och skrivbord. Städning är inte tillgänglig..
Mr.KINJO in MAEHARA erbjuder 24 luftkonditionerade rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Kök har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn.

Badrummen har badkar/dusch och bidéer. Gäster har tillgång till gratis fast internetuppkoppling och wi-fi.

Mr.KINJO in MAEHARA ligger mindre än tre kilometer från Marine Corps Air Station Futenma och Okinawas mässcenter. Denna lägenhet har 24 rum med kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och kök med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi och fast internet. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar och bidéer. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och skrivbord. Ingen städning
På boendet
Mr.KINJO in MAEHARA erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och varuautomat. Parkering är tillgänglig för JPY 1000 per natt. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området.
På Mr.KINJO in MAEHARA har gäster tillgång till varuautomat. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.

Denna lägenhet i Ginowan tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (JPY 1 000 per natt)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kök

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Tvätt

  • Tvättmaskin

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Varuautomat

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 24 enheter
  • 6 byggnader
  • 6 våningar
  • Byggdes 2017

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 15.00–20.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Upp till 4 barn upp till 12 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Parkeringsavgift: JPY 1000 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Receptionen har öppet varje dag från 15.00 till 20.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Upp till 4 barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används och om de är 12 år eller yngre.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

HOTEL Baseview-Maehara Ginowan
Baseview-Maehara Ginowan
Baseview-Maehara
HOTEL Baseview Maehara
Mr.KINJO in MAEHARA Ginowan
Mr.KINJO in MAEHARA Apartment
Mr.KINJO in MAEHARA Apartment Ginowan