Hel stuga·Privat värd

The Vu Snugs

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för The Vu Snugs

Ett sovrum med en säng, ett skrivbord, en stol och utsikt över landsbygden genom stora fönster.
En rad kupolformade stugor med stora fönster, placerade på en gräsklädd äng med en skog i bakgrunden.
Ett flygbildsbild av en lantlig fastighet med en stor damm, flera byggnader och omgivande gröna fält.
En modern byggnad med en välvd form, en träfasad och glasdörrar, märkt med siffran "10".
Lyxstuga - icke-rökare | 1 sovrum, sängtillbehör av högsta kvalitet, skrivbord och gratis wi-fi

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Hel stuga

1 sovrum1 badrumSovplats för 2

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Städning
Det nuvarande priset är 1 995 kr
inklusive skatter och avgifter
3 aug. – 4 aug.

Utforska området

Se på karta
Ballencrieff Toll, Bathagte, Bathgate, Scotland, EH48 4LD
  • Place, Regal Community Theatre
    ‪2 min med bil‬
  • Place, Royal Mile
    ‪45 min med bil‬
  • Place, Edinburgh Castle
    ‪45 min med bil‬
  • Airport, Edinburgh (EDI)
    ‪23 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela hytten för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

The Vu Snugs

Denna stuga erbjuder gäster avgiftsfri parkering. Samtliga 10 stugor erbjuder bekvämligheter som kylskåp och mikrovågsugn, samt gratis wi-fi och smart-tv med digitalkanaler. Sängtillbehör av högsta kvalitet, vattenkokare och gratis tepåsar/snabbkaffe är några av de bekvämligheter som ingår.
The Vu Snugs erbjuder 10 rum med hårtork. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. 32-tums smart-tv med digitalkanaler. Kylskåp och mikrovågsugn finns på rummet. Badrummen har dusch.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)). Skrivbord och skrivbordsstolar finns. Städning sker dagligen.

The Vu Snugs ligger mindre än två kilometer från Regal Community Theatre och mindre än fem kilometer från Beecraigs Country Park. Denna stuga har 10 rum med kylskåp, mikrovågsugn och vattenkokare.
Rum
De 10 uppvärmda stugorna har sovrum. Din 32-tumss smart-tv har digitalkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtorkar. Mikrovågsugn, kylskåp och vattenkokare ingår också som standard.
På boendet
Här erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör.
Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i stugan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Tepåsar/snabbkaffe

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Sovrum
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • 32-tums Smart-tv med digitala kanaler

Arbetsutrymmen

  • Kontorsstol
  • Skrivbord

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Trägolv i rum

Tjänster och inrättningar

  • Städning dagligen

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 10 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster som anländer efter 20.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande före ankomsten med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.

Boendet kallas även

The Vu Snugs Cabin
The Vu Snugs Bathgate
The Vu Snugs Cabin Bathgate
The Vu Snugs Canadian Log Cabins