Hel semesterbostad

Villa Paula

Boendeklass: 3.5

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Parkering ingĂ„r

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Sa Tintorera 51, Sa Rapita, Balearic Islands, 7639
  • Place, RacĂł de s’Arena
    â€Ș5 min med bil‬
  • Place, El Arenal strand
    â€Ș30 min med bil‬
  • Place, Palma de Mallorcas hamn, Palma de Mallorca
    â€Ș45 min med bil‬
  • Airport, Palma de Mallorca (PMI)
    â€Ș32 min med bil‬

Rumsalternativ

Om boendet

Villa Paula

Villa Paula Àr en semesterbostad med en utomhuspool, en trÀdgÄrd och avgiftsfri parkering.
Denna semesterbostad har bland annat en utomhuspool.
Villa Paula ligger mindre Ă€n tre kilometer frĂ„n RacĂł de s’Arena och Cala en PaiĂ s. Denna semesterbostad med 3,5 stjĂ€rnor har en utomhuspool, avgiftsfri parkering och en terrass.
PĂ„ boendet
PÄ Villa Paula har gÀster tillgÄng till en utomhuspool, en terrass och en trÀdgÄrd. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering.
Villa Paula lockar med utomhuspool, en terrass och trÀdgÄrd. Receptionen har öppet dygnet runt.Det Àr gratis att parkera.

Regler

Incheckningsinstruktioner

Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En skatt tas ut av de lokala myndigheterna och debiteras pĂ„ boendet. Skatten minskas med 50% efter den Ă„ttonde natten du bor pĂ„ boendet och barn under 16 Ă„r Ă€r skattebefriade. Andra skattebefrielser och rabatter kan gĂ€lla. Du kan fĂ„ mer information genom att kontakta boendet med uppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen som du fĂ„tt efter att ha bokat.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner pĂ„ plats kan inte överskrida EUR 1000, pĂ„ grund av nationella bestĂ€mmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna frĂ„n din bokningsbekrĂ€ftelse.

Boendet kallas Àven

Villa Paula Hotel Sa Rapita
Villa Paula Sa Rapita
Villa Paula Sa Rapita
Villa Paula Private vacation home
Villa Paula Private vacation home Sa Rapita