Hel semesterbostad

Villa in palm hills-the crown

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Villa in palm hills-the crown

Trappa
Trappa
Lyxvilla | Reception
4 sovrum
Stort kylskÄp

Recensioner

10 av 10,
EnastÄende

Hel bostad

4 sovrum6 badrumSovplats för 7

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
palm hills-the crown-sheikh zayed, 09, 6th of October City, Giza Governorate, 3295601
  • Place, Dream Park
    â€Ș11 min med bil‬
  • Place, Mall Of Egypt
    â€Ș11 min med bil‬
  • Place, Dreamland Golf Course
    â€Ș12 min med bil‬
  • Airport, Kairo (CAI-Cairo Intl.)
    â€Ș64 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Villa in palm hills-the crown

Villa i 6th of October City med avgiftsfri parkering
Villa in palm hills-the crown Àr en villa dÀr gÀster erbjuds tillgÄng till en utomhuspool, kemtvÀtt och en trÀdgÄrd. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Samtliga 9 villor har kök med kylskÄp, sÄvÀl som tvÀttmaskiner och platt-tv med satellitkanaler. GÀster har dessutom tillgÄng till bekvÀmligheter som 6 badrum.
Villa in palm hills-the crown erbjuder 9 rum med luftkonditionering. Platt-tv med satellitkanaler. Rummen i denna villa med 3 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys. StÀdning sker dagligen.
Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Villa in palm hills-the crown ligger mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn El Hassana Dome-skyddsomrÄde och Dreamland Golf Course. Denna villa med 3 stjÀrnor har 9 rum, vilka stÄtar med bekvÀmligheter som kök, stor kyl/frys och platt-tv.
Rum
De 9 luftkonditionerade villorna har kök och 6 badrum, asamt erbjuder gott om plats med 4 sovrum. Din platt-tv har satellitkanaler. Alla villor har Àven tvÀttmaskin.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Villa in palm hills-the crown har tillgÄng till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en trÀdgÄrd. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Tack vare deras kemtvÀtt/tvÀttjÀnster kan du resa med lÀttare packning.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Utomhuspool
Du som bor pÄ Villa in palm hills-the crown har tillgÄng till utomhuspool, trÀdgÄrd och kemtvÀtt. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Stor kyl/frys

Sovrum

  • 4 sovrum

Badrum

  • 6 privata badrum

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • TvĂ€ttmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss

TjÀnster och inrÀttningar

  • StĂ€dning dagligen

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 9 enheter
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 18.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 21 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€sterna fĂ„r ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – vĂ€rden tar emot dig.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

VÀrd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst. VÀrden möter gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

In Palm Hills The Crown
Villa in palm hills the crown
Villa in palm hills-the crown Villa
Villa in palm hills-the crown 6th of October City
Villa in palm hills-the crown Villa 6th of October City