Hel lÀgenhet

Royal Residence Cairo

2.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Royal Residence Cairo

Reception
Standard enkelrum - utsikt mot staden | Eget kök
LĂ€genhet Deluxe - utsikt mot staden | Vardagsrum
Standard enkelrum - utsikt mot staden | Gratis wi-fi
Boendets fasad

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • Reception dygnet runt
533 kr
inklusive skatter och avgifter
17 mars – 18 mars

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
6 Mustafa El Sheraie Nawal St., Al Duqqi, Giza, Giza Governorate, 12611
  • Place, Operahuset i Kairo
    â€Ș17 min till fots‬
  • Place, Cairo Tower
    â€Ș3 min med bil‬
  • Place, Tahrir-torget
    â€Ș3 min med bil‬
  • Airport, Kairo (CAI-Cairo Intl.)
    â€Ș31 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard enkelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 5 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

FamiljelÀgenhet - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 75 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng, 2 enkelsĂ€ngar och 1 bĂ€ddsoffa (enkel)

LĂ€genhet Deluxe - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 60 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 1 enkelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Royal Residence Cairo

Denna lÀgenhet erbjuder gÀster tvÀttmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och avgiftsfri parkering. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet har gratis wi-fi.
Royal Residence Cairo har 72 rum. GĂ€ster har tillgĂ„ng till gratis wi-fi (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)).
Royal Residence Cairo ligger i Al-Dokki, en kort promenad frÄn Nilen och mindre Àn tvÄ kilometer frÄn Operahuset i Kairo. Denna lÀgenhet med 72 rum erbjuder gratis wi-fi pÄ rummet, avgiftsfri parkering och tvÀttmöjligheter.
Rum
GÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi.
PĂ„ boendet
PÄ Royal Residence Cairo har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och tvÀttmöjligheter. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Receptionen Àr bemannad dygnet runt för att hjÀlpa dig med bagageförvaring och besvara dina frÄgor under vistelsen.
GÀster pÄ Royal Residence Cairo har tillgÄng till tvÀttmöjligheter och hiss. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Parkeringsplatser finns pÄ omrÄdet och tilldelas efter principen först till kvarn.

Rökning tillÄts pÄ sÀrskilt anvisade platser pÄ denna lÀgenhet i Giza .

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

TvÀtt

  • TvĂ€ttmöjligheter

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss (99 centimeter bred dörr)
  • Ramp till huvudentrĂ©n
  • TillgĂ€nglighetsanpassad gĂ„ng till hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassning (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 72 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: nÀr som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst mÄste du registrera dig online via en sÀker lÀnk
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

VÀrden krÀver att du gör följande innan du checkar ut:
Samla ihop personliga föremÄl och slÀng rester av mat och dryck.
LÄs dörrarna och lÀmna tillbaka nycklarna.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Royal Residence Cairo

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst mÄste gÀster registrera dig online via en sÀker lÀnk. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.