LĂ€genhetshotell
A10 Solecito Apartamentos
Fotogalleri för A10 Solecito Apartamentos





Recensioner
8,8 av 10,
UtmÀrkt
PopulÀra bekvÀmligheter
Utforska omrÄdet

Avenida Tucan 31, AlcĂșdia, Balearic Islands, 7400
- Place, HidroparkâȘ5 min till fotsâŹ
- Place, Playa de AlcĂșdiaâȘ11 min till fotsâŹ
- Place, Port d'AlcĂșdiaâȘ3 min med bilâŹ
- Airport, Palma de Mallorca (PMI)âȘ45 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 2 sovrum - terrass

LĂ€genhet - 2 sovrum - terrass
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 1 sovrum - terrass

LĂ€genhet - 1 sovrum - terrass
Liknande boenden

Ona Aucanada Club
Ona Aucanada Club
- Pool
- Jacuzzi
- Kök
- Restaurang
4.3 av 5, Fantastiskt, 465Â recensioner
Om boendet
A10 Solecito Apartamentos
LÀgenhetshotell med familjevÀnlig profil, med gratis Àventyrsbad och sÀsongsöppen utomhuspool
Detta lÀgenhetshotell har gratis tilltrÀde till vattenpark, en utomhuspool och en restaurang. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och gratis mottagning. HÀr erbjuds dessutom bland annat en bar/lounge, en snackbar/deli och ett kafé. Varje lÀgenhet stÄtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och pentry. GÀster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har Àven kylskÄp och mikrovÄgsugn. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
A10 Solecito Apartamentos erbjuder 32 rum med vÀrdeförvaringsskÄp och kaffe- och tebryggare. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch med djupa badkar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Platt-tv med satellitkanaler. StÀdning sker i begrÀnsad utstrÀckning.
En utomhuspool och barnpool finns pÄ omrÄdet. HÀr finns Àven Àventyrsbad (gratis).
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
A10 Solecito Apartamentos ligger en kort promenad frĂ„n Playa de AlcĂșdia och ett par kilometer frĂ„n populĂ€ra attraktioner som Port d'AlcĂșdia. Detta lĂ€genhetshotell med 32 rum har 3 stjĂ€rnor samt gratis tilltrĂ€de till vattenpark, en utomhuspool och gratis wi-fi pĂ„ rummet.
Restaurangalternativ
Du kan utforska lÀgenhetshotellet och mingla i deras bar eller Àta nÄgot gott pÄ restaurangen. Du kan ladda med energi pÄ deras kafé och trÀffa andra gÀster pÄ deras gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag. Frukostbuffé serveras dagligen frÄn 08.30 till 10.00 mot en avgift.
Rum
Varje lÀgenhet har uppvÀrmning, pentry och balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr finns en platt-tv med satellitkanaler, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar och hÄrtorkar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som kaffebryggare, vÀrdeförvaringsskÄp och telefon. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
PĂ„ boendet
PÄ A10 Solecito Apartamentos erbjuds gÀster gratis tilltrÀde till vattenpark, en utomhuspool och barnpool. GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering i nÀrheten, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 70.00 per fordon enkel resa. Personalen i receptionen Àr tillgÀnglig dygnet runt och hjÀlper dig gÀrna med conciergetjÀnster, bagageförvaring samt förvaring av vÀrdesaker. Detta lÀgenhetshotell med familjevÀnlig profil har dessutom gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, en sÀsongsöppen utomhuspool och en terrass.
BekvÀmligheter
- GĂ„ngavstĂ„nd till Playa de AlcĂșdia
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Restaurang
- Gratis vattenpark
A10 Solecito Apartamentos erbjuder gÀster tilltrÀde till en vattenpark med gratis intrÀde, en utomhuspool och barnpool. Förutom restaurang och kafé finns snackbar/deli pÄ plats. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. Gratis mottagning med manager erbjuds dagligen. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.
En terrass, hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och trÀdgÄrd finns pÄ A10 Solecito Apartamentos med familjevÀnlig profil. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.
Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag pÄ detta lÀgenhetshotell.
A10 Solecito Apartamentos har en restaurang.