LĂ€genhetshotell
A by Adina Vienna Danube
Fotogalleri för A by Adina Vienna Danube





Recensioner
9,0 av 10,
Underbart
PopulÀra bekvÀmligheter
1Â 572Â kr
inklusive skatter och avgifter
17 okt. â 18 okt.
Utforska omrÄdet

Wagramer Strasse 2, Vienna, 1220
- Place, Vienna International CentreâȘ5 min till fotsâŹ
- Place, PraterâȘ4 min med bilâŹ
- Place, Ernst-Happel-StadionâȘ5 min med bilâŹ
- Airport, Vienna (VIE-Vienna Intl.)âȘ17 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Studio

Studio
Ăppna alla foton för Studio Executive

Studio Executive
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 1 sovrum

LĂ€genhet - 1 sovrum
Ăppna alla foton för Studio

Studio
Ăppna alla foton för Executive Studio

Executive Studio
Ăppna alla foton för One Bedroom Apartment

One Bedroom Apartment
Liknande boenden

Adina Apartment Hotel Vienna Belvedere
Adina Apartment Hotel Vienna Belvedere
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Torktumlare
4.8 av 5, EnastÄende, 948 recensioner
Priset Àr 1 572 kr
inklusive skatter och avgifter
12 okt. â 13 okt.
Om boendet
A by Adina Vienna Danube
LÀgenhetshotell i lyxstil som erbjuder fullstÀndigt spa i anslutning till en tÄg-/tunnelbanestation i Wien
Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster ett fullstÀndigt spa, en utomhuspool och en restaurang. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som ett fitnesscenter, en bar/lounge och parkering. Varje lÀgenhet har stor kyl/frys, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. HÀr har gÀster tillgÄng till tvÀttmaskin/torktumlare och kaffe- och tebryggare, och kan njuta av vÀlkomnande detaljer som espressobryggare och kuddmeny. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
A by Adina Vienna Danube erbjuder 120 luftkonditionerade rum med tvÀttmaskin/torktumlare och laptopanpassade vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen Àr möblerade med skrivbordsstolar och matbord. SÀngarna har duntÀcken. Kuddmeny finns tillgÀnglig. PÄ tv:n kan du se kabelkanaler. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 5 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch med regndusch, lyxtoalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis fast internetuppkoppling. Boendet tillhandahÄller kontor, skrivbord och telefon. Dessutom har rummen espressobryggare och gratis flaskvatten. Allergitestade sÀngklÀder, byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker pÄ begÀran.
Detta lÀgenhetshotell har bland annat en utomhuspool och fitnesscenter.
Detta lÀgenhetshotell har ett fullstÀndigt spa dÀr gÀsterna kan njuta av olika behandlingar. Spat Àr utrustat med en bastu. Spat Àr öppet alla dagar.
A by Adina Vienna Danube i Donaustadt ligger en kort promenad frÄn Vienna International Centre och mindre Àn tre kilometer frÄn andra populÀra sevÀrdheter, som Prater. Detta lÀgenhetshotell med 5 stjÀrnor har 120 rum och erbjuder ett fullstÀndigt spa, en utomhuspool och ett fitnesscenter. Boendet ligger i anslutning till en tÄg-/tunnelbanestation i centrala Wien och det Àr inte heller lÄngt till Wiener Staatsoper och Wiens julmarknad.
Restaurangalternativ
HÀr hittar du bÄde bar och deli, sÄ du kan Àta och dricka gott under vistelsen. Mot en avgift serveras en lokal frukost pÄ vardagar mellan 06.30 och 10.30 och pÄ helger mellan 07.30 och 11.30.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis fast internet och en 50-tumss tv med kabelkanaler. Samtliga sÀngar har kuddmenyer och duntÀcken, och badrummen har regndusch, hÄrtork och designertoalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, espressobryggare och gratis flaskvatten. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
Nybyggda A by Adina Vienna Danube stod fÀrdigt 2024, och kan erbjuda gÀster ett fullstÀndigt spa, en utomhuspool och ett fitnesscenter. Parkering erbjuds för EUR 40 per natt. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har flersprÄkig personal som kan hjÀlpa dig med bagageförvaring och svara pÄ frÄgor om omrÄdet. Detta lÀgenhetshotell i lyxstil har dessutom gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och lokal matleveranstjÀnst.
BekvÀmligheter
- GÄngavstÄnd till Vienna International Centre
- Gratis fast internet pÄ rummet
- Restaurang
- Spa
A by Adina Vienna Danube erbjuder gÀster tilltrÀde till ett fullstÀndigt spa, en utomhuspool och fitnesscenter. Det finns restaurang pÄ plats. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.
PÄ A by Adina Vienna Danube i lyxstil finns flersprÄkig personal, hiss och lokal matleveranstjÀnst. Parkeringsplatser finns tillgÀngliga mot en avgift. A by Adina Vienna Danube helrenoverades december 2024.
Detta lÀgenhetshotell i Wien har 5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
För en kostnad kan gÀster njuta av en frukost med lokala rÀtter pÄ vardagar mellan 06.30 och 10.30 och pÄ helger mellan 07.30 och 11.30.
Lotties - deli pÄ platsen.