Hel lägenhet
Garden Apartment
Fotogalleri för Garden Apartment





Recensioner
1010 av 10,
Enastående
Hel lägenhet
1 sovrum2 badrumSovplats för 460 kvm
Populära bekvämligheter
- Kök
- Tvättmaskin
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Uteplats
Utforska området

Castello 5048, Fondamenta San Lorenzo, Venice, VE, 30122
- MarkusplatsenPlace, Markusplatsen7 min till fots
- Palazzo DucalePlace, Palazzo Ducale7 min till fots
- MarkuskyrkanPlace, Markuskyrkan8 min till fots
- Treviso (TSF)Airport, Treviso (TSF)184 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Da Bruno Homes
Castello
Da Bruno Homes
Castello
- Kök
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillg änglig
4.5 av 5, Underbart, 323 recensioner
4,5
Underbart
323 recensioner
Priset är 2 217 kr
2 217 kr
inklusive skatter och avgifter
29 juni – 30 juni

Palazzo Guardi
Dorsoduro
Palazzo Guardi
Dorsoduro
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Rumsservice
- Städning
4.3 av 5, Fantastiskt, 799 recensioner
4,3
Fantastiskt
799 recensioner
Priset är 1 435 kr
1 435 kr
inklusive skatter och avgifter
28 juni – 29 juni

Hotel Al Duca Di Venezia
Centrala Venedig
Hotel Al Duca Di Venezia
Centrala Venedig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
- Bar
4.6 av 5, Underbart, 1 002 recensioner
4,6
Underbart
1 002 recensioner
Priset är 2 038 kr
2 038 kr
inklusive skatter och avgifter
29 juni – 30 juni

The Lion House
Castello
The Lion House
Castello
- Kök
- Tvättmaskin
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.7 av 5, Enastående, 10 recensioner
4,7
Enastående
10 recensioner

Palazzo Schiavoni Residenza d’Epoca
Castello
Palazzo Schiavoni Residenza d’Epoca
Castello
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
- Rumsservice
4.5 av 5, Underbart, 321 recensioner
4,5
Underbart
321 recensioner
Priset är 1 585 kr
1 585 kr
inklusive skatter och avgifter
7 juli – 8 juli

Palazzina Riello
Cannaregio
Palazzina Riello
Cannaregio
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Kök
4.7 av 5, Enastående, 101 recensioner
4,7
Enastående
101 recensioner
Priset är 1 688 kr
1 688 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Ca' della Scimmia
Centrala Venedig
Ca' della Scimmia
Centrala Venedig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
4.9 av 5, Enastående, 93 recensioner
4,9
Enast ående
93 recensioner

Friendly Venice Suites
Centrala Venedig
Friendly Venice Suites
Centrala Venedig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
- Företagstjänster
4.7 av 5, Enastående, 65 recensioner
4,7
Enastående
65 recensioner

Nike Apartments Venice Castello
Castello
Nike Apartments Venice Castello
Castello
- Kök
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
4.5 av 5, Underbart, 28 recensioner
4,5
Underbart
28 recensioner
Priset är 1 938 kr
1 938 kr
inklusive skatter och avgifter
7 juli – 8 juli

Hotel al Piave
Castello
Hotel al Piave
Castello
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
4.6 av 5, Underbart, 337 recensioner
4,6
Underbart
337 recensioner
Priset är 1 794 kr
1 794 kr
inklusive skatter och avgifter
9 juli – 10 juli
Om boendet
Garden Apartment
Denna lägenhet är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds conciergetjänster, tvättmöjligheter och en trädgård. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som flerspråkig personal. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, spishäll och diskmaskin i köket. Gäster kan slappa framför en platt-tv med digitalkanaler och boendet har även 2 badrum och tvättmaskin.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hårtork. Rummen har terrasser. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch och bidéer.
Denna lägenhet i Venedig erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv med digitalkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner.
Denna lägenhet i Castello ligger mindre än tio minuters promenad från populära sevärdheter som Markusplatsen och Suckarnas bro. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, terrass och middagsplats.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering, kök, 2 badrum och en terrass. Här får du gott om plats med sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här finns en platt-tv med digitalkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, privat trädgård och kaffebryggare.
På boendet
På denna lägenhet har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter. Flerspråkig personal kan hjälpa dig med conciergetjänster och bagageförvaring. Denna lägenhet är en rökfri anläggning och har dessutom en trädgård.
Du som bor på denna lägenhet har tillgång till flerspråkig personal, trädgård och conciergetjänster. Receptionen har öppet dygnet runt.
Denna lägenhet i Venedig har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Ingen parkering på området
Familjevänligt
- Barnstol
Kök
- Brödrost
- Diskmaskin
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- Spishäll
- Stor kyl/frys
- Te-/kaffebryggare
- Ugn
Sovrum
- Lakan tillhandahålls
- Sovrum
Badrum
- 2 privata badrum
- Badkar eller dusch
- Bidé
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Utrymmen
- Separat middagsplats
- Separat sittutrymme
Underhållning
- Platt-tv med digitala kanaler
Utomhus
- Gård
- Terrass
- Trädgård
Tvätt
- Tvättmaskin
- Tvättmöjligheter
Arbetsutrymmen
- Skrivbord
Komfort
- Luftkonditionering
- Värme
Husdjur
- Inga husdjur tillåts
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
- Rökfritt boende
Tjänster och inrättningar
- Bagageförvaring
- Conciergetjänster
- Flerspråkig personal
- Guideböcker
- Kartor över lokalområdet
- Mörkläggningsgardiner
- Restaurangguider
- Strykjärn/strykbräda
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
Allmän information
- Trädgård
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning mellan 20.00 och 00.00
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Vissa datum på året måste besökare betala en tillträdesavgift på EUR 5–10 per person och dag för inträde till Venedig. Personer med boende i Venedig behöver inte betala denna avgift. Gästerna måste dock begära en kupong för undantag i förväg och visa upp den tillsammans med ID-handling vid ankomst. För att kontrollera berörda datum, avgifter och begära ett undantag, gå till cda.ve.it/en/.
Åtkomst till boendet
Privat entré
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Stadsskatt betalas på boendet. Skatten gäller inte boende i Venedig stad eller barn under 10 år. Ytterligare undantag kan gälla sjukhuspatienter och deras medresenärer samt personer som besöker staden av särskilda skäl, om korrekta dokument uppvisas på boendet. 30 procents nedsättning gäller mellan 1 och 31 januari.
- Stadsskatt: Från 1 januari till 31 januari, EUR 2.80 per person per natt för vuxna. EUR 1.40 per natt för gäster från 10 till 16 år.
- Stadsskatt: Från 1 februari till 31 december, EUR 4.00 per person per natt för vuxna. EUR 2.00 per natt för gäster från 10 till 16 år.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för sen incheckning mellan 20.00 och 00.00
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Boendets registreringsnummer IT027042B42XXYFEGT
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Boendet kallas även
Garden Apartment Venice
Garden Apartment Apartment
Garden Apartment Apartment Venice
Fler reseidéer
- Villa Paradiso
- Hotel Rialto
- Hotel San Cassiano Ca'Favretto
- Hotel Panorama
- Db Villas Le Ville del Lido Resort
- Rimon-Residence
- Hotel Bisanzio
- Hyatt Centric Murano Venice
- Riva del Vin Boutique Hotel
- Bauer Palladio Hotel & Spa
- San Clemente Palace, Venice
- Hotel Olimpia Venice, BW Signature Collection
- Hotel Becher
- Caicco Akos
- Hotel Savoia e Jolanda, WorldHotels Elite
- Ca' Silvia Saint Mark Square Apartment
- Rugabella Rialto
- Sina Centurion Palace
- Hotel Principe
- Hotel Al ponte dei sospiri