Hel semesterbostad

The Cliff House

4.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för The Cliff House

Villa Royal - 3 sovrum - havsutsikt | Vardagsrum | 42-tums smart-tv med satellitkanaler, tv och dvd-spelare
Villa Royal - 3 sovrum - havsutsikt | 3 sovrum, arbetsyta för laptop och mörklÀggningsgardiner
Villa Royal - 3 sovrum - havsutsikt | Vardagsrum | 42-tums smart-tv med satellitkanaler, tv och dvd-spelare
Villa Royal - 3 sovrum - havsutsikt | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
Villa Royal - 3 sovrum - havsutsikt | Privat pool

Hel bostad

3 sovrumSovplats för 6

PopulÀra bekvÀmligheter

  • StĂ€dning
  • Pool
  • TvĂ€ttmaskin
  • Kök
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Map
Rue de la falaise rouge, Carthage, 2016
  • Amerikanska kyrkogĂ„rden i Nordafrika
    â€Ș12 min till fots‬
  • La Marsa Beach
    â€Ș3 min med bil‬
  • Plage de La Goulette
    â€Ș7 min med bil‬
  • Tunis (TUN-Tunis - Carthage Intl.)
    â€Ș14 min med bil‬

Rumsalternativ

Villa Royal - 3 sovrum - havsutsikt

  • 3 sovrum
  • Sovplats för 6

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

The Cliff House

Villa med privat pool och kök i Carthage
Denna villa erbjuder gÀster avgiftsfri parkering och flersprÄkig personal. Villan har 3 sovrum, gratis wi-fi och dvd-spelare. GÀster erbjuds exklusiva bekvÀmligheter som privat pool, och i köket finns kylskÄp och ugn.
Denna villa har 3 luftkonditionerade rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt privata pooler och dvd-spelare. Rummen har inredda balkonger/terrasser. Rummen i denna villa med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar/dusch med regndusch och hÄrtorkar.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. 42-tums smart-tv med satellitkanaler. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjÀrn/strykbrÀda. StÀdning sker dagligen.

Denna villa ligger en kort promenad frÄn Basilikan av Damous Karita och Amerikanska kyrkogÄrden i Nordafrika. Denna villa med 4 stjÀrnor har 3 rum och stÄtar med privata pooler pÄ rummet samt gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Villan har luftkonditionering, kök och möblerad balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med 3 sovrum och middagsplats. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 42-tumss smart-tv med satellitkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns regndusch och hÄrtorkar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som privat pool, tvÀttmaskin och kaffebryggare.
PĂ„ boendet
GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 30 per fordon enkel resa. FlersprÄkig personal svarar gÀrna pÄ dina frÄgor.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet
  • Avgiftsfri parkering
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
PÄ denna villa har gÀster tillgÄng till flersprÄkig personal. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Det Àr gratis att parkera.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ denna villa med 4 stjÀrnor i Carthage.

SprÄk

Arabiska och franska

HotellbekvÀmligheter

Strand

  • Sandstrand i nĂ€rheten

Pool/spa

  • Privat pool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kryddor
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Kockservice

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Separat middagsplats

UnderhÄllning

  • 42-tums Smart-tv med satellitkanaler
  • Dvd-spelare

Utomhus

  • Möblerad balkong/terrass

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • FlersprĂ„kig personal
  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • StĂ€dning varje dag

Höjdpunkter i omrÄdet

  • NĂ€ra havet

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 3 enheter
  • IngĂ„ng frĂ„n loftgĂ„ng

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
MinimiÄlder för incheckning - 25 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphÀmtning

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Kontantdeposition för skador: EUR 1000 per vistelse
  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas pĂ„ boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjĂ€lp av uppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: 1.19 EUR per person per natt i upp till 10 nĂ€tter. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 30 per fordon (enkel resa)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Denna villa erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 20.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Boendet kallas Àven

The Cliff House Villa
The Cliff House Carthage
The Cliff House Villa Carthage