Hel lägenhet

Natural Ellipse

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Natural Ellipse

Interiör
Ett modernt kök med en vit bänkskiva, en gasspis och en diskho i rostfritt stål.
Lägenhet - 1 sovrum | Matservice på rummet
Ett modernt kök med ett takfönster, en vit trappa och en vas med blommor på bänkskivan.
Ett modernt, minimalistiskt rum med två sängar, en spiraltrappa och inbyggda hyllor.

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
7-1, Maruyama, Tokyo, Tokyo, 150-0044
  • Place, Cerulean Tower
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Shibuya 109 Building
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Shibuya Crossing
    ‪9 min till fots‬
  • Airport, Tokyo (HND-Haneda)
    ‪39 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 2 sovrum

  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Natural Ellipse

Denna lägenhet är en rökfri anläggning och erbjuder en reception som är öppen under begränsade tider. I varje lägenhet finns tvättmaskin, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, kaffe- och tebryggare och hårtork.
Natural Ellipse erbjuder 2 rum med kaffe- och tebryggare och tofflor. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar eller dusch, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar. Denna lägenhet i Tokyo erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Dessutom har rummen hårtork och strykjärn/strykbräda.

Natural Ellipse i Shibuya ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Shibuya Crossing och Yoyogi-parken. Denna lägenhet har 2 rum med pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har uppvärmning och pentry med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och toaletter med elektronisk bidé. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, kaffebryggare och strykbräda.
På boendet
Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Matbord

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord

Tvätt

  • Tvättmaskin

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Reception öppen under begränsade tider
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda

Allmän information

  • 2 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 22.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 16.00–22.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
  • Avgift för städning: 10000 JPY per boende och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: förbandslåda.
Receptionen har öppet varje dag från 16.00 till 22.00.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer M130018616
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Natural Ellipse Tokyo
Natural Ellipse Apartment
Natural Ellipse Apartment Tokyo