Lägenhetshotell
Citadines Shinjuku Tokyo
Fotogalleri för Citadines Shinjuku Tokyo





Recensioner
9,2 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
2 288 kr
14 okt. – 15 okt.
Utforska området

1-28-13 Shinjuku, Shinjuku-ku, Tokyo, Tokyo-to, 160-0022
- Place, Isetan Shinjuku (varuhus)9 min till fots
- Place, Shinjuku Gyoen nationalpark10 min till fots
- Place, Tokyo Tower6 min med bil
- Airport, Tokyo (HND-Haneda)20 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Studio (Double)

Studio (Double)
Öppna alla foton för Studio - 2 enkelsängar

Studio - 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Studio Executive - 2 enkelsängar

Studio Executive - 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Studio Executive (Double)

Studio Executive (Double)
Liknande boenden

Hotel Gracery Shinjuku
Hotel Gracery Shinjuku
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
- Bar
4.5 av 5, Underbart, 3 979 recensioner
Priset är 11 874 kr
25 okt. – 26 okt.
Om boendet
Citadines Shinjuku Tokyo
Lägenhetshotell i en förort med dygnet runt-öppet fitnesscenter och dygnet runt-öppen reception
Citadines Shinjuku Tokyo är ett lägenhetshotell där gäster erbjuds tillgång till ett fitnesscenter (öppet dygnet runt), parkering och conciergetjänster. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds kemtvätt, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Varje lägenhet ståtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och pentry. Gäster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har även kylskåp och mikrovågsugn.
Citadines Shinjuku Tokyo erbjuder 160 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och tofflor. Sängarna har duntäcken. Platt-tv med satellitkanaler. Rummen på detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har pentry med kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar/dusch med djupa badkar, bidéer, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker dagligen.
Detta lägenhetshotell har bland annat fitnesscenter (öppet dygnet runt).
Citadines Shinjuku Tokyo ligger i Shinjuku, en kort promenad från Isetan Shinjuku (varuhus) samt mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Omoide Yokocho. Detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har 160 rum, vilka ståtar med pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen mellan 06.30 och 09.30 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi och fast internet, och kan dessutom koppla av vid en platt-tv med satellitkanaler. Samtliga sängar har duntäcken och i badrummen finns djupa badkar, hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som vattenkokare, värdeförvaringsskåp och telefon.
På boendet
Gäster på Citadines Shinjuku Tokyo har tillgång till bland annat ett dygnet runt-öppet fitnesscenter, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en dator. Parkering erbjuds för JPY 2750 per natt. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med conciergetjänster, bagageförvaring samt kemtvätt/tvättjänster. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter, en tv i allmänt utrymme och varuautomat.
Bekvämligheter
- Nära Shinjuku Gyoen nationalpark och National Stadium
- Gratis wi-fi och fast internet på rummet och i allmänna utrymmen
- Dygnet runt-öppet fitnesscenter
- Conciergetjänster
Som gäst på Citadines Shinjuku Tokyo har du tillgång till fitnesscenter (öppet dygnet runt), varuautomat och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. En dator finns på plats och både den fasta internetuppkopplingen och wi-fi är gratis i allmänna utrymmen. På Citadines Shinjuku Tokyo som passar dem som reser i arbetet finns även conciergetjänster, tvättmöjligheter och kemtvätt. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor i Tokyo.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 06.30 till 09.30.