Hel semesterbostad

TAKAYAMA STAY SAKAKI Building B

2.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för TAKAYAMA STAY SAKAKI Building B

Hus Basic - icke-rökare | Vardagsrum
Hus Basic - icke-rökare | Eget kök
Hus Basic - icke-rökare | Badrum
Utsikt mot landet frÄn boendet
Hus Basic - icke-rökare | 1 sovrum och gratis wi-fi

Hel bostad

1 sovrumSovplats för 4

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Map
2-85-3 Tenmanmachi, Building B, Takayama, Gifu, 506-0025
  • Takayama Jinya
    â€Ș9 min till fots‬
  • Miyagawa morgonmarknad
    â€Ș15 min till fots‬
  • Hida-no-Sato
    â€Ș3 min med bil‬

Rumsalternativ

Hus Basic - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • Sovplats för 4

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

TAKAYAMA STAY SAKAKI Building B

Semesterboende i Takayama
Semesterbostaden har gratis wi-fi.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps).
Denna semesterbostad ligger i Hida Takayama Onsen, en kort promenad frÄn sevÀrdheter som Shiroyama Park och Takumikan hantverksmuseum. Denna semesterbostad vÀlkomnar gÀster med bekvÀmligheter som gratis wi-fi pÄ rummet.
Rum
Semesterbostaden har sovrum. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet

SprÄk

Engelska och japanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

Sovrum

  • Sovrum

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€ster som planerar att anlĂ€nda utanför de normala incheckningstiderna kommer att fĂ„ ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för lĂ„sbox – privat ingĂ„ng.
Om du planerar att ankomma efter 09.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Instruktioner för lÄsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀster som anlÀnder efter 09.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna fÄr ett e-postmeddelande före ankomsten med incheckningsinstruktioner och instruktioner för lÄsbox. GÀsterna fÄr tillgÄng till boendet via en privat ingÄng.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas Àven

TAKAYAMA STAY SAKAKI Building B Takayama
TAKAYAMA STAY SAKAKI Building B Private vacation home
TAKAYAMA STAY SAKAKI Building B Private vacation home Takayama