Hel semesterbostad

Alloggio Nanki Shirahama

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Alloggio Nanki Shirahama

Ett rum med träpanel på väggarna, ett badkar fyllt med vatten och en kran.
Ett sovrum med två sängar, ett träpanelat tak och ett stort fönster med gardiner.
En vy genom ett fönster med en byggnad, träd och båtar.
Ett modernt kök med en inbyggd spis, en diskho och en matplats med bord och stolar.
En modern gul byggnad med en svart dörr och ett svart fönster, omgiven av grus och små växter.

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
3777-1, Nishimuro District, Shirahama, Wakayama, 649-2211
  • Place, Shirahama Onsen
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Shirahama Beach
    ‪18 min till fots‬
  • Place, Shirahama Energy Land
    ‪19 min till fots‬
  • Airport, Shirahama (SHM-Nanki - Shirahama)
    ‪7 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Alloggio Nanki Shirahama

Denna semesterbostad är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds avgiftsfri parkering. Semesterbostaden har gratis wi-fi, tv med digitalkanaler och tandborstar. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
Denna semesterbostad har rum med tofflor och mörkläggningsgardiner. Det finns digital-TV. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker en gång per vistelse.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Det finns varma källor som är öppna från 06.00 till 00.00.
Denna semesterbostad ligger mindre än två kilometer från populära attraktioner som Shirahama Beach och Shirahama Energy Land. Denna semesterbostad med 3 stjärnor har gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 150-tumss tv med digitalkanaler. I badrummen finns tandborstar och tandkräm och tofflor. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
På boendet
Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och kan ge dig information om närområdet.
Denna semesterbostad erbjuder gäster tillgång till heta källor. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • De varma källorna är öppna från 06.00 till 00.00
  • Varm källa
  • Vattentemperatur i de varma källorna – 56 ºC

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Parkering på området med begränsat antal platser per enhet

Mat och dryck

  • Minikylskåp

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Handdukar tillhandahålles
  • Tandborste och tandkräm
  • Tofflor

Utrymmen

  • Insektsnät för fönster

Underhållning

  • 150-tums tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Utomhusmöbler

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Städning (en gång per vistelse, mot en avgift)

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Utomhusbelysning
  • Säkerhetssystem
  • Brandsläckare

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 16.30.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 10.00–16.30.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Släck lamporna och lås dörrarna.

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Den obligatoriska badskatten betalas i japanska yen och debiteras på boendet.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för städning: JPY 15000 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, säkerhetssystem och utomhusbelysning.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Receptionen har öppet varje dag från 10.00 till 16.30.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Heta källor är tillgängliga från 06.00 till 00.00.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

myoutaiunshirahama Shirahama
myoutaiunshirahama Private vacation home
myoutaiunshirahama Private vacation home Shirahama