Hotel New Palace

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel New Palace

Ett spaområde med ett vattenelement, stenmurar och utsikt över bambu utanför.
Ett ångbad med träfat och ett stort fönster.
Ett traditionellt japanskt rum med tatamimattor på golvet, en futonmadrass, ett lågt träbord och en skjutbar shojiskärm.
En buffé med flera serveringsstationer, en kristallkrona och utsikt över matsalen.
Ett hotell med flera våningar, en modern fasad av glas, en tydlig entré och en skylt som visar att det är ett hotell.

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Tvättjänster
  • Städning

Utforska området

Se på karta
7683-18 Shingu, Shingu, Wakayama, 6470081
  • Place, Kumano Hayatama Taisha
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Kamikuras helgedom
    ‪17 min till fots‬
  • Place, Yoshino-Kumano nationalpark
    ‪7 min med bil‬

Rumsalternativ

Rum - icke-rökare (Single Twin)

9,0 av 10
Underbart
(15 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 23 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng och 1 stor enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Twin Room-Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Single Room - Non-smoking

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovplats
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Double Room With Bath

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel New Palace

Rökfria Hotel New Palace är ett hotell med en restaurang, mikro i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här har gäster även tillgång till en tv i allmänt utrymme, en bankettsal och en varuautomat.
Hotel New Palace erbjuder 93 luftkonditionerade rum med tofflor och hårtork. Sängarna har duntäcken. 24-tums smart-tv med digitalkanaler.

Badrummen har badkar/dusch med djupa badkar, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Städning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel New Palace ligger en kort promenad från Heliga platser och pilgrimsleder i Kii-bergen och Sato Haruo minnesmuseum. Detta hotell med 3 stjärnor har 93 rum, vilka ståtar med kylskåp, vattenkokare och smart-tv.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen från 06.30 till 09.00 mot en avgift. Hotellet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Här erbjuds gäster en 24-tumss smart-tv med digitalkanaler, såväl som gratis wi-fi och fast internet. Samtliga sängar har duntäcken och i badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Kylskåp, vattenkokare och skrivbord erbjuds dessutom.
På boendet
Gäster på Hotel New Palace har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, mikro i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bagageförvaring och ge lokala restaurangtips. Här har gäster dessutom tillgång till varuautomat, bankettsal och en tv i allmänt utrymme.
Det finns restaurang på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Hotel New Palace lockar med varuautomat, tvättmöjligheter och tv i allmänt utrymme.

Detta hotell i Shingu har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 06.30 till 09.00.
Hotel New Palace har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig dagligen 06.30–09.00 mot en avgift: JPY 1 540 per person
  • En restaurang

Att göra

  • Cykeluthyrning
  • Tv i allmänna utrymmen

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Delad mikrovågsugn
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Bankettsal
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Duntäcke
  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Bidé
  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Tofflor

Underhållning

  • 24-tums smart-tv med digitala kanaler

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Tepåsar/snabbkaffe

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 06.00–00.00.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Inga barn är tillåtna på det här boendet.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1540 per person (ungefärligt pris)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem och förbandslåda.
Receptionen har öppet varje dag från 06.00 till 00.00.
Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

HOTEL NEW PALACE Shingu
NEW PALACE Shingu
HOTEL NEW PALACE Hotel
HOTEL NEW PALACE Shingu
HOTEL NEW PALACE Hotel Shingu