Guesthouse SUZUKAZE

2.0-stjärnigt boende

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Städning

Utforska området

Se på karta
4100-5, Shibushi, kagishima, 8997503
  • Place, Nichinankaigan kvasi-nationalpark
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Daguri Cape nöjespark
    ‪19 min med bil‬
  • Place, Kushiro Sakura Onsen
    ‪25 min med bil‬
  • Airport, Kagoshima (KOJ)
    ‪96 min med bil‬

Rumsalternativ

Japanese Room [6 Tatami Mats]

  • 3 sovplatser

Liknande boenden

Om boendet

Guesthouse SUZUKAZE

Pensionat i Shibushi
Detta pensionat erbjuder gäster en trädgård.
Guesthouse SUZUKAZE erbjuder 5 rum med hårtork och gratis toalettartiklar. På tv:n kan du se satellitkanaler. Städning sker dagligen.
Guesthouse SUZUKAZE ligger 3,4 km från Nichinankaigan kvasi-nationalpark och en kvarts bilfärd från Daguri Cape nöjespark.
Rum
Här står satellit-tv för underhållningen. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar.
På boendet
På Guesthouse SUZUKAZE har gäster tillgång till en trädgård.
På Guesthouse SUZUKAZE finns trädgård. Receptionen har öppet dygnet runt.

Hotellbekvämligheter

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Trädgård

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork

Underhållning

  • Satellitkanaler

Regler

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.