Hotel Lygensea - Adults only

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Lygensea - Adults only

Ett hotellrum med en stor säng, ett skrivbord, en stol, ett litet bord, ett nattduksbord, en spegel, ett fönster med persienner och ett badrum med handfat och badkar.
En måltid bestående av grillad fisk, ris, inlagda grönsaker och en skål soppa, serverat på en fyrkantig tallrik.
Ett modernt hotellrum med en stor säng, en bänk, ett skrivbord och ett fönster med utsikt.
Ett modernt hotellrum med en stor säng, en sminkbord med spegel, ett skrivbord med en dator och en liten papperskorg.
Ett rymligt sovrum med en stor säng, en sittgrupp och ett badrum med spegel och handfat.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
494-5 Takata, Saijo, Ehime, 799-1321
  • Place, Helgedomen Fujimori
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Templet Chofuku-ji
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Imabari Yunoura-onsen vägstation
    ‪8 min med bil‬
  • Airport, Matsuyama (MYJ)
    ‪56 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard Room

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Lygensea - Adults only

Detta hotell erbjuder gäster gratis frukost.
Hotel Lygensea - Adults only erbjuder 25 rum med dvd-spelare och gratis flaskvatten. Rummen är möblerade individuellt. Platt-tv med digitalkanaler och nya filmer.

Badrummen har badkar/dusch med djupa badkar och regndusch. Badrummen är även utrustade med tofflor, gratis toalettartiklar och tandborstar och tandkräm. Detta hotell i Saijo erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. Dessutom har rummen fläkt och mörkläggningsgardiner.

Hotel Lygensea - Adults only ligger mindre än tre kilometer från Helgedomen Fujimori och mindre än fem kilometer från Templet Chofuku-ji. Detta kärlekshotell med 3 stjärnor har 25 rum, vilka ståtar med platt-tv och djupa badkar, och gäster erbjuds dessutom gratis frukost.
Restaurangalternativ
Gratis gratis japansk frukost serveras dagligen mellan 06.00 och 12.00.
Rum
Din platt-tv har digitalkanaler och dvd-spelare, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. I badrummen finns både regnduschar och djupa badkar, samt gratis toalettartiklar och tandborstar och tandkräm. Här finns dessutom bekvämligheter som fläkt som standard.
Gratis frukost serveras dagligen.
Gäster kan äta gratis japansk frukost dagligen från 06.00 till 12.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps

Parkering och transport

  • Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage

Mat och dryck

  • Gratis japansk frukost tillgänglig alla dagar 06.00–12.00

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Tandborste och tandkräm
  • Tofflor

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • Nya filmer
  • Platt-tv med digitala kanaler
  • Streamingtjänster

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska

Mer

  • Elektriska adapters
  • Enskild möblering
  • Fläkt
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Mobilnyckel
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn under 18 år får inte bo på detta boende, som är endast för vuxna. Gäster från 18 år är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Observera att detta är ett kärlekshotell som är anpassat för underhållning för vuxna.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Det här boendet är endast för vuxna och gäster som är 18 år är inte tillåtna.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Lygensea
Lygensea Adults Only Saijo
Hotel Lygensea - Adults only Hotel
Hotel Lygensea - Adults only Saijo
Hotel Lygensea - Adults only Hotel Saijo