Hel lägenhet

Sable D'or Souissi

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Sable D'or Souissi

Utomhuspool
Lägenhet - 3 sovrum - icke-rökare | Vardagsrum | 50-tums plasma-tv med satellitkanaler och tv
Lägenhet - 3 sovrum - icke-rökare | Vardagsrum | 50-tums plasma-tv med satellitkanaler och tv
Lägenhet - 3 sovrum - icke-rökare | 3 sovrum, mörkläggningsgardiner, strykjärn/strykbräda och sängkläder
Lägenhet - 3 sovrum - icke-rökare | Eget kök | Kylskåp, ugn, spishäll och vattenkokare

Hel lägenhet

3 sovrum3 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
Hay el ezdihar Residence, sable d'or appart 22 ImmA 9, Rabat
  • Place, British Council Rabat
    ‪11 min till fots‬
  • Place, Foret Hilton
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Mega Mall Rabat
    ‪6 min med bil‬
  • Airport, Rabat–Salé Airport (RBA), Rabat, Marocko
    ‪24 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Sable D'or Souissi

Denna lägenhet har en utomhuspool, tvättmöjligheter och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Parkering ingår. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård. Lägenheten har plasma-tv med satellitkanaler, och köket har kylskåp, ugn och spishäll. Här erbjuds gäster 3 badrum och tvättmaskin, samt bekvämligheter som balkong och separat middagsplats. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
Denna lägenhet har rum med mörkläggningsgardiner. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, separat middagsplats och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar eller dusch. 50-tums plasma-tv med satellitkanaler. Städning erbjuds en gång per vistelse och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Städning sker i begränsad utsträckning.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lägenhet ligger i Souissi, en kort promenad från British Council Rabat och mindre än två kilometer från Foret Hilton. Varje lägenhet med 3,5 stjärnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
Lägenheten har kök, 3 badrum och balkong eller terrass. Här får du gott om plats med 3 sovrum och middagsplats. Här får gäster tillgång till en 50-tumss plasma-tv med satellitkanaler. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och vattenkokare. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
På boendet
På denna lägenhet har gäster tillgång till en utomhuspool, tvättmöjligheter och en trädgård. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 20 per fordon enkel resa. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder hjälp med guidade turer och biljettbokning.
Denna lägenhet lockar med utomhuspool, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och trädgård. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3,5 stjärnor i Rabat.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 3 privata badrum
  • Badkar eller dusch

Utrymmen

  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 50-tums plasma-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Balkong/terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast katter och hundar är välkomna
  • Upp till 5 kg per husdjur
  • Husdjur bor gratis
  • Deposition: EUR 100 per vistelse

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Städning erbjuds en gång per vistelse

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillåts
  • Maxvikt: 5 kg per husdjur

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition: EUR 200 per vistelse
  • Stadsskatt: 0.10 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 20 per fordon (enkel resa)
  • Deposition för husdjur: EUR 100 per vistelse
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Denna lägenhet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt lokal lag kan det vara förbjudet för ogifta par att dela rum. Det är obligatoriskt för gäster att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Sable D'or Apartment RABAT
Sable D'or RABAT
Sable D'or
Sable D'or Souissi Rabat
Sable D'or Souissi Apartment
Sable D'or In Rabat (Souissi)
Sable D'or Souissi Apartment Rabat