Albergue Jakue - Hostel

2.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Albergue Jakue - Hostel

Reception
Reception
Restaurang
Interiör
BekvÀmlighet

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Bar
  • TvĂ€ttservice
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Parkering ingĂ„r
  • Luftkonditionering
  • HusdjursvĂ€nligt

Utforska omrÄdet

Map
C/ Irunbidea 34, Puente La Reina, 31100
  • Puente romĂĄnico de Puente la Reina
    â€Ș16 min till fots‬
  • Santa MarĂ­a de Eunate-kyrkan
    â€Ș5 min med bil‬
  • University of Navarra
    â€Ș16 min med bil‬
  • Pamplona (PNA)
    â€Ș17 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Albergue Jakue - Hostel

Vandrarhem i Puente La Reina med kafé och restaurang
Albergue Jakue - Hostel Àr ett vandrarhem med en restaurang, en bar/lounge och ett kafé. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvÀttmöjligheter, ett bibliotek och gratis dagstidningar.
Albergue Jakue - Hostel erbjuder 4 luftkonditionerade rum med hÄrtork och gratis toalettartiklar. Detta vandrarhem i Puente La Reina erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Badrummen har dusch. StÀdning sker dagligen.
Albergue Jakue - Hostel ligger pÄ gÄngavstÄnd frÄn Puente romånico de Puente la Reina och mindre Àn tre kilometer frÄn Bodegas Orvalaiz. Detta vandrarhem med 4 rum har en restaurang och stÄtar med bekvÀmligheter som gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Du kan Àta gott pÄ restaurangen och ta en drink i deras bar. Ladda med energi pÄ deras kafé. Frukostbuffé serveras dagligen mellan 06.30 och 09.00 mot en avgift.
Rum
HÀr erbjuds gÀster gratis wi-fi. Badrummen har hÄrtorkar och gratis toalettartiklar.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Albergue Jakue - Hostel har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, ett bibliotek och gratis dagstidningar. GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 60 per fordon tur och retur. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med förvaring av vÀrdesaker, bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till en terrass, tvÀttmöjligheter och varuautomat.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • TvĂ€ttmöjligheter
Det finns restaurang pÄ plats, men Àven kafé. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Bibliotek, en terrass och varuautomat finns tillgÀngliga pÄ Albergue Jakue - Hostel. Det Àr gratis att parkera.

Rökning tillÄts pÄ sÀrskilt anvisade platser pÄ detta vandrarhem i Puente La Reina .

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukostbuffé och 06.30 till 09.00.
Albergue Jakue - Hostel har en restaurang.

SprÄk

Engelska, franska och spanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • FrukostbuffĂ© tillgĂ€nglig dagligen 06.30–09.00 mot en avgift: EUR 15 per person
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafĂ©/fik

Att göra

  • Bibliotek
  • Tv i allmĂ€nna utrymmen

FamiljevÀnligt

  • TvĂ€ttmöjligheter

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider
  • TvĂ€ttmöjligheter
  • Varuautomat
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

GÀsttjÀnster

  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • StĂ€dning varje dag

Utomhus

  • PicknickomrĂ„de
  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TillgÀnglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i allmĂ€nna utrymmen
  • TillgĂ€nglighetsanpassad flygplatstransfer
  • TrĂ€golv i rum

Mer

  • Laddningsstation för elcykel
  • Platser anvisade för rökning

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • HĂ„rtork
  • Tandborste och tandkrĂ€m (pĂ„ begĂ€ran)

Mer

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 13.00. Checka in fram till: 20.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 09.30

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 08.00–21.00.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Lakan tillhandahÄlls inte i den delade sovsalen. GÀster mÄste ta med egna lakan eller sovsÀck.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur: EUR 15 per husdjur (varierar beroende pĂ„ vistelselĂ€ngd), plus en deposition pĂ„ EUR 15 per dag
  • Endast hundar tillĂ„ts
  • Upp till 1 per rum
  • Husdjur fĂ„r inte lĂ€mnas utan uppsikt
  • Endast vissa rum
  • Du kan be om ett rum dĂ€r husdjur tillĂ„ts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen
  • Assistanshundar Ă€r avgiftsbefriade.

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukostbuffĂ©: EUR 15 per person (ungefĂ€rligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: EUR 60 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 4)
  • Deposition för husdjur: EUR 15 per dag
  • Husdjursavgift: EUR 15 per husdjur (varierar beroende pĂ„ vistelsens lĂ€ngd)
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Kontantfria transaktioner erbjuds
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare och förbandslÄda.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 08.00 till 21.00.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner pĂ„ plats kan inte överskrida EUR 1000, pĂ„ grund av nationella bestĂ€mmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna frĂ„n din bokningsbekrĂ€ftelse.
  • Husdjur tillĂ„ts endast i vissa rum. Dessa kan ordnas genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekrĂ€ftelsen (relaterade kostnader gĂ„r att hitta i sektionen för avgifter).

Boendet kallas Àven

Albergue Jakue Hostel Puente La Reina
Albergue Jakue Hostel
Albergue Jakue Puente La Reina
Albergue Jakue
Albergue Jakue - Hostel Puente La Reina
Albergue Jakue - Hostel Hostel/Backpacker accommodation