Villamar Hotel

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villamar Hotel

Lägenhet - 1 sovrum - havsutsikt | Utsikt mot havet/stranden
Lägenhet - 1 sovrum - havsutsikt | Utsikt från rummet
Lägenhet - 1 sovrum - havsutsikt | 1 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Lobbylounge
Lobbylounge

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Tvättjänster
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Av. de Jandía, 11, Pajara, Las Palmas, 35625
  • Place, Playa del Matorral
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Morro Jable-shoppingcentret
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Punta Jandías fyr
    ‪8 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet - 1 sovrum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

Villamar Hotel

Villamar Hotel är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till ett fitnesscenter, tvättmöjligheter och ett bibliotek. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här har gäster även tillgång till en trädgård, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och en varuautomat.
Villamar Hotel erbjuder 25 luftkonditionerade rum med espressobryggare och värdeförvaringsskåp. Rummen är möblerade med tvåpersons bäddsoffa. Platt-tv finns på rummen. Badrummen har badkar eller dusch, badrockar och bidéer.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.

Detta hotell har bland annat fitnesscenter.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Villamar Hotel ligger en kort promenad från Playa del Matorral och en kvarts gångväg från Morro Jable-shoppingcentret. Detta hotell med 3 stjärnor har 25 rum, vilka ståtar med bäddsoffa, espressobryggare och platt-tv.
Rum
Gäster har tillgång till en platt-tv och håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har bidéer och badrockar. Bäddsoffor, espressobryggare och värdeförvaringsskåp erbjuds dessutom.
På boendet
Gäster på Villamar Hotel har tillgång till bland annat ett fitnesscenter, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och ett bibliotek. Här erbjuds gäster flygplatstransfer. Den vänliga personalen kan erbjuda bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Detta hotell med golfbana har dessutom en terrass, tvättmöjligheter och varuautomat.
Som gäst på Villamar Hotel har du tillgång till fitnesscenter, bibliotek och en terrass. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. På Villamar Hotel som passar dem som reser i arbetet finns varuautomat, trädgård och tvättmöjligheter.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3 stjärnor i Pajara.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Parkering på gatan
  • Flygtransfer tillgänglig

Att göra

  • Bibliotek
  • Cykeluthyrning
  • Driving range
  • Golfbilar
  • Golfbutik
  • Golfcaddier
  • Golfklubbhus
  • Golfklubbor/-utrustning
  • Gym
  • Närliggande 18-håls golfbana
  • Professionella golflektioner
  • Valfria golfprivilegier

Familjevänligt

  • Bäddsoffa på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Badrockar
  • Bidé
  • Handdukar tillhandahålles

Underhållning

  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Bokning behövs för golftider. Vill du boka kan du kontakta detta hotell innan ankomst, med hjälp av informationen i din bokningsbekräftelse.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Villamar Hotel Hotel
Villamar Hotel Pajara
Villamar Hotel Hotel Pajara