Hel semesterbostad

Den House

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Den House

Ett traditionellt japanskt rum med tatamimattor på golvet, ett lågt träbord, skjutbara shojidörrar och utsikt över en träveranda utanför.
En trädgårdstig med stentrappor och grön gräsmatta.
Ett kompakt kök med mikrovågsugn, spis, diskho och ett fönster ovanför arbetsbänken.
Ett traditionellt japanskt rum med tatamimattor på golvet, ett lågt trätak och skjutbara shojidörrar.
Ett traditionellt japanskt rum med trägolv, en tatamimatta, en hylla med dekorativa föremål och en skjutdörr.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

2 sovrum1 badrumSovplats för 5

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
4-19-4, Motomachi, Oshima, Tokyo, 100-0101
  • Place, Motomachi Port Pier
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Motomachi Hamanoyu varma källor
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Gojinka Onsen varma källor
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Oshima (OIM)
    ‪5 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Den House

Rökfria Den House är en semesterbostad med tvättmöjligheter, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Semesterbostaden har kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn i pentryt. Här erbjuds gäster tvättmaskin och vattenkokare, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och platt-tv. Tillgång till städning är begränsad.
Denna semesterbostad har rum med tofflor och hårtork. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer och gratis toalettartiklar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen. Städning sker i begränsad utsträckning.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Denna semesterbostad ligger en kort promenad från Motomachi Port Pier och Motomachi Hamanoyu varma källor. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Semesterbostaden har uppvärmning och pentry och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar, tofflor och bidéer. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och vattenkokare. Tillgång till städning är begränsad.
På boendet
På denna semesterbostad har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och tvättmöjligheter. Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Denna semesterbostad lockar med en terrass och tvättmöjligheter. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Ansiktsbehandlingar

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kokvrå

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tofflor

Underhållning

  • Dockningsstation för MP3-spelare
  • Platt-TV

Utomhus

  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Begränsad städning

Att göra

  • Fiske i närheten
  • Snorkling i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 10.00.
Minimiålder för incheckning - 20 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [492-1 Motomachi Ohora, Oshima-machi, Oshima, Tokyo 100-0101].
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till 492-1 Motomachi Ohora, Oshima-machi, Oshima, Tokyo 100-0101
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Den House Oshima
Den Oshima
Den House Oshima
Den House Private vacation home
Den House Private vacation home Oshima