Hibis Resort

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hibis Resort

Ett kustlandskap med en sandstrand, klart turkosfärgat vatten och en avlägsen kustlinje med vegetation och byggnader.
En röd soffa med blommiga kuddar, ett litet bord med en fjärrkontroll och ett fönster med gardiner som vetter ut mot ett grönskande landskap.
Detalj interiör
En tvåvåningsbyggnad med ett platt tak och stora fönster.
En frodig trädgård med många olika växter och en liten bäck.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
234-4 Amesoko, Nakijin, Okinawa-ken, 9050411
  • Place, Okinawakaigan Kvasinationell Park
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Warumi-bron
    ‪8 min med bil‬
  • Place, Nago City Hall
    ‪33 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hibis Resort

Detta bed and breakfast har en restaurang, ett kafé och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård och en varuautomat. Ingen städning tillgänglig.
Hibis Resort erbjuder 4 luftkonditionerade rum med dvd-spelare och tofflor. Rummen har balkonger. LCD-tv med digitalkanaler.

Badrummen har badkar/dusch, bidéer och gratis toalettartiklar. Detta bed and breakfast i Nakijin erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hibis Resort ligger i Amesoko, en kort promenad från Okinawakaigan Kvasinationell Park och mindre än tre kilometer från Warumi-bron. Detta bed and breakfast med 3 stjärnor har 4 rum och välkomnar gäster med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Du kan äta gott på restaurangen eller ladda med energi på deras kafé.
Rum
Här finns en LCD-tv med digitalkanaler och dvd-spelare, och gäster kan hålla sig uppkopplade med gratis wi-fi och fast internet. Badrummen har gratis toalettartiklar, bidéer och tofflor. Bekvämligheter som balkonger och kylskåp erbjuds dessutom. Ingen städning
På boendet
Hibis Resort erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och tvättmöjligheter. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder bagageförvaring, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Här hittar du dessutom en trädgård och varuautomat.
Det finns restaurang på plats, men även kafé. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. En terrass, varuautomat och trädgård finns på Hibis Resort. Det är gratis att parkera.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta bed and breakfast med 3 stjärnor i Nakijin.

Restaurang på platsen - café som specialiserar sig på italienska köket och serverar frukost, lunch och lätta måltider. Här kan gäster njuta av en vacker utsikt över trädgården.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • En restaurang
  • Ett kafé/fik

Familjevänligt

  • Dvd-spelare
  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Ingen städning tillgänglig

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork (på begäran)
  • Privat badrum
  • Tofflor

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • LCD-tv med digitala kanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp

Mer

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Hibis Resort Nakijin
Hibis Resort
Hibis Nakijin
Hibis Resort Okinawa Prefecture/Nakijin-Son, Japan
Hibis Resort Nakijin
Hibis Resort Bed & breakfast
Hibis Resort Bed & breakfast Nakijin