Hotel Seikoen

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Seikoen

Bubbelpool utomhus
Värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Spa
Exteriör

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Företagstjänster
  • Bar
  • Rumsservice
2 342 kr
3 apr. – 4 apr.

Utforska området

Se på karta
2350 Sannai, Nikko, Tochigi, 321-1431
  • Place, Nikko nationalpark
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Toshogus helgedom
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Shinkyos bro
    ‪3 min till fots‬

Rumsalternativ

Traditionellt rum - icke-rökare - utsikt mot bergen

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot bergen
  • 17 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 4 futoner (enkla)

Tvåbäddsrum

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot bergen
  • 15 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Economy-rum (Japanese Style, Single Use)

  • 1 sovplats
  • 1 futon (enkel)

Economy-rum (Japanese Style)

  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (enkla)

Western Style Room B

  • 2 sovplatser

Japanese-Style Room B

  • 4 sovplatser

Japanese-Style Room A

  • 4 sovplatser

Western Style Room A

  • 2 sovplatser

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Seikoen

Hotel Seikoen är ett hotell med en restaurang, en bar/lounge och en bastu. Här erbjuds även avgiftsfri parkering och gratis hämtning från järnvägsstationen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett kafé, ett mötesrum och gratis dagstidningar. Ingen städning tillgänglig.
Hotel Seikoen erbjuder 25 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och tofflor. Platt-tv finns på rummen. På rummet finns kylskåp och kaffe- och tebryggare. Badrummen har badkar/dusch, toaletter med elektronisk bidé, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Detta hotell har bland annat bastu.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Här erbjuds tjänster som massage. På detta badhus/ onsen finns en het mineralvattenkälla inomhus och japanska badrockar (yukata). Här har de separata områden för män och kvinnor.Det finns varma källor på plats.
Hotel Seikoen ligger nära både Toshogus helgedom och Rinno-ji. Detta hotell med 3 stjärnor har 25 rum och ståtar med en restaurang, en bar/lounge och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Hotellet har både restaurang och bar. Du kan beställa mat från rumsservice eller fylla på med energi på deras kafé.
Rum
En platt-tv står för underhållningen under vistelsen. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, toaletter med elektronisk bidé och tofflor. Till bekvämligheterna hör dessutom kylskåp, kaffebryggare och värdeförvaringsskåp. Ingen städning
På boendet
Hotel Seikoen har karaoke, en bastu och ett mötesrum. Här erbjuds både avgiftsfri parkering och gratis transport till/från tågstationen. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bagageförvaring samt förvaring av värdesaker. Detta hotell med heta källor har dessutom gratis dagstidningar, bankettsal och varuautomat.
Hotel Seikoen erbjuder gäster tillträde till heta källor och bastu. Det finns restaurang på plats, men även kafé. Du kan njuta av en drink på baren/loungen.

Varuautomat, presentbutik/tidningskiosk och karaoke finns tillgängliga på Hotel Seikoen. Hämtning vid järnvägsstationen och transport till järnvägsstationen är gratis.Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Shakunage – restaurang som serverar frukost och lunch.
Boendet har rumsservice.

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri transport till och från tågstationen
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafé/fik

Restauranger på området

  • Shakunage

Att göra

  • Bastu
  • Heta källor
  • Karaoke

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Presentbutik/tidningskiosk
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Varuautomat
  • Vattenautomat
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Ingen städning tillgänglig

Business-service

  • Mötesrum

Spa

  • Heta mineralvattenkällor inomhus
  • Heta mineralvattenkällor utomhus
  • Massage
  • Separata utrymmen för män/kvinnor i offentligt bad
  • Varma källor
  • Yukata (japanska badrockar)

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Mer

  • Balsal
  • Bankettsal

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Toalett med elektronisk bidé
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Rumsservice
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från tågstation. Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Receptionen är öppen alla dagar 06.00–00.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Gäster som bokar halvpension måste checka in före 18.00 för att kunna äta middag på boendet.

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, rökdetektor och förbandslåda.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Hotel Seikoen erbjuder transfer från tågstation. Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Receptionen har öppet varje dag från 06.00 till 00.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.

Boendet kallas även

Hotel Seikoen Nikko
Hotel Seikoen
Seikoen Nikko
Hotel Seikoen Hotel
Hotel Seikoen Nikko
Hotel Seikoen Hotel Nikko