NAGOMI CAMP
5.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för NAGOMI CAMP





Recensioner
9,09,0 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
- Spa
- Frukost tillgänglig
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Luftkonditionering
- Gratis wi-fi
Utforska området

1093-2 Sekiya, Nasushiobara, Tochigi, 329-2801
- Momijidani Suspension Bridge4 min med bil
- Senbonmatsu Ranch7 min med bil
- Nasu-parken25 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare

Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare
- 28 kvm
- Utsikt mot bergen
- Sovplats för 3
- 2 stora enkelsängar och 1 enkelsäng
Öppna alla foton för Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare

Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare
- 28 kvm
- Sovplats för 4
- 2 stora enkelsängar och 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare

Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare
- 28 kvm
- Utsikt mot bergen
- Sovplats för 4
- 2 stora enkelsängar och 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare

Tält Standard - 2 sovrum - icke-rökare
- 28 kvm
- Utsikt mot bergen
- Sovplats för 4
- 2 stora enkelsängar och 2 enkelsängar
Om boendet
NAGOMI CAMP
Semesterby i lyxstil i Nasushiobara med fullständigt spa
NAGOMI CAMP är en semesterby med ett fullständigt spa, spatjänster och en trädgård. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som gasgrillar och en varuautomat. Alla boenden är individuellt inredda och har hårtorkar samt dusch. Inredda balkonger, separat middagsplats och duntäcken är några av de bekvämligheter som ingår. Badrum är gemensamma.
NAGOMI CAMP erbjuder 4 rum med hårtork. Rummen har inredda balkonger. Dessa individuellt inredda rum har separat middagsplats och inkluderar skrivbord. Sängarna har duntäcken. Gästerna har tillgång till delade badrum. Badrummen har dusch, tofflor, lyxtoalettartiklar och gratis toalettartiklar.
Denna semesterby har ett fullständigt spa, サウナ1時間貸切, där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Spat är öppet alla dagar.
NAGOMI CAMP ligger mindre än tre kilometer från Nikko nationalpark och mindre än fem kilometer från Momijidani Suspension Bridge. Denna semesterby med 5 stjärnor har 4 rum och ståtar med ett fullständigt spa, avgiftsfri parkering och en terrass.
Restaurangalternativ
Engelsk frukost är tillgänglig dagligen mellan 08.00 och 09.00 mot en avgift.
Rum
De 4 individuellt inredda boendena har möblerade balkonger och erbjuder gott om plats med sovrum och middagsplatser. I badrummen finns hårtorkar och designertoalettartiklar, och samtliga sängar har duntäcken. Samtliga boenden har dessutom skrivbord. Badrum är gemensamma.
På boendet
Gäster på NAGOMI CAMP erbjuds ett fullständigt spa, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och spatjänster. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. LOCALIZEDenna semesterby i lyxstil har dessutom en terrass, utomhusgrillar och varuautomat.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis parkering utan tak
- Spa
- Spatjänster
NAGOMI CAMP erbjuder gäster tillgång till ett fullständigt spa. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Spatjänster, en terrass och utomhusgrill finns tillgängliga på NAGOMI CAMP i lyxstil. Det finns parkeringsplatser som är gratis.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna semesterby med 5 stjärnor i Nasushiobara.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta engelsk frukost och 08.00 till 09.00.
Språk
Engelska och japanska
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri och otäckt parkering på området
Mat och dryck
- Engelsk frukost tillgänglig dagligen 08.00–09.00 mot en avgift: JPY 2 500 för vuxna ochJPY 2 500 för barn
- Måltider för par/privata måltider
Att göra
- Fullständigt spa
Familjevänligt
- Barnservis
- Barnstol
- Separat middagsplats i rummet
Bekvämligheter
- Reception öppen under begränsade tider
- Varuautomat
Utomhus
- Grill
- Terrass
- Trädgård
Fullständigt spa
- Spa öppet alla dagar
Tillgänglighetsanpassning
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Anpassade dörrhandtag
- Ingen hiss
- Klinkergolv i rum
- Väl upplyst gång till ingången
Mer
- Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Duntäcke
Badrum
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
- Lyxtoalettartiklar
- Schampo
- Separat delat badrum
- Tandborste och tandkräm
- Tofflor
Mat och dryck
- Separat middagsplats
Mer
- Enskild inredning
- Luftkonditionering (klimatreglerad)
- Skrivbord
- Värme (klimatreglerad)
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 17.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Receptionen är öppen alla dagar 10.00–20.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Åtkomst till boendet
Reception (begränsade öppettider)
Husdjur
- Husdjur: JPY 3300 per husdjur, per natt
- Endast hundar tillåts
- Upp till 2 per rum (maxvikt: 10 kg per husdjur)
- Mat- och vattenskålar samt ett koppelfritt område erbjuds
- Endast vissa rum
- Du kan be om ett rum där husdjur tillåts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen Assistanshundar är avgiftsbefriade.
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för engelsk frukost: JPY 2500 för vuxna och JPY 2500 för barn
- Avgift för husdjur: JPY 3300 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Receptionen har öppet varje dag från 10.00 till 20.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Bra att veta
- Bokning behövs för spabehandlingar. Vill du boka kan du kontakta denna semesterby innan ankomst, med hjälp av informationen i din bokningsbekräftelse.
- Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
- Husdjur tillåts endast i vissa rum. Dessa kan ordnas genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen (relaterade kostnader går att hitta i sektionen för avgifter).